Închide meniul

Cosmin Olăroiu, avertisment pentru tricolorii lui Mirel Rădoi: “Să nu cadă în capcana asta”. Doar aşa putem ajunge la Mondiale

Gabriel Zamfirescu Publicat: 4 septembrie 2021, 21:46

Comentarii
Cosmin Olăroiu, avertisment pentru tricolorii lui Mirel Rădoi: Să nu cadă în capcana asta. Doar aşa putem ajunge la Mondiale

Cosmin Olăroiu, într-un interviu / Hepta

Cele 6 puncte din meciurile cu Liechtenstein şi Macedonia de Nord sunt obligatorii. Cosmin Olăroiu i-a transmis un mesaj clar lui Mirel Rădoi, dar şi tricolorilor. Dacă nu obţinem două victorii în aceste meciuri, victoria din Islanda a fost doar de palmares.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cosmin Olăroiu, sfaturi pentru Mirel Rădoi

Cosmin Olăroiu îi avertizează pe tricolorii lui Mirel Rădoi. Să nu intrăm în capcana victoriei cu Islanda. Rezultatele bune trebuie să continue pentru a merge la Mondiale. “E un lucru extraordinar de bun că am câştigat, însă părerea mea că acest meci trebuie judecat după meciul cu Liechtenstein. Avem nevoie de cele trei puncte şi după intrăm în calcule.

Problema este să nu credem că meciul acesta este uşor… am câştigat şi e de ajuns. De multe ori jucătorii cad în capcana asta”, a avertizat Olăroiu.

Liechtenstein, primul obiectiv pentru Mirel Rădoi

Deşi jucăm împotriva amatorilor din Liechtenstein, Cosmin Olăroiu nu vrea ca tricolorii să subestimeze această naţională. “Obiectivul nostru este să ne apropiem de ceea ce ne dorim în consistenţa jocului, în organizare, în ceea ce ne lipseşte. Mirel cred că ştie foarte bine lucrul ăsta.

Deja meciul ăsta e un pas înainte. Însă, avem nevoie de consistenţă, de continuitate în rezultate şi lucrul ăsta trebuie să se vadă de la meciul cu Liechtenstein”, a mai spus Olăroiu, prezent la centenarul celor de la Corvinul Hunedoara.

Reclamă
Reclamă

Totuşi, Cosmin Olăroiu i-a lăudat pe tricolori pentru victoria cu 2-0 din Islanda. “Cred că au avut altă atitudine, altă voinţă, altă determinare. Au fost toţi pentru echipă, mai puţin individual. S-a văzut o creştere”, a mai spus Cosmin Olăroiu la centenarul echipei Corvinul Hunedoara.

Liechtenstein nu trebuie să ne sperie

Totuşi, Liechtenstein nu ar trebuie să ne sperie. Fotbaliştii care evoluează în această selecţionată sunt amatori. Chiar selecţionerul lor a spus-o. „În ţara noastră, educaţia are un rol foarte important. Jucătorii mei lucrează în domeniul bancar, unii sunt studenţi.

Alţii se pregătesc pentru Medicină, unii vor să devină ingineri. Cu toţii se pregătesc pentru diverse profesii”, a spus Martin Stocklasa, selecţionerul Liechtensteinului, într-o conferinţă de presă dinaintea meciului de pe Arena Naţională.

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este George Puşcaş soluţia cea mai bună pentru atacul lui Dinamo?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:11
Israelienii au reacţionat, după debutul lui Ofri Arad la FCSB: “Să îndepărteze rugina”. Ce au scris despre Becali şi Mihai Stoica
10:57
Transferul aşteptat de Cristi Borcea la Dinamo: “Opțiune mai bună nu exista”
10:48
Joan Laporta a dezvăluit de ce Lionel Messi nu a revenit la Barcelona, după plecarea de la PSG: “Aveam contractul pregătit”
10:29
Cristi Săpunaru s-a rupt de conducerea Rapidului: “Nu mai vorbim”
10:24
„România pune America la locul ei!” Ce scria presa de peste ocean în 1994, după ce „tricolorii” învingeau SUA
10:05
Fostul antrenor al lui George Puşcaş, verdict despre transferul la Dinamo: “Nu îi va fi deloc uşor”
1 “E idiot?” Gigi Becali a răbufnit după FCSB – Metaloglobus 4-1: “E război” 2 Gigi Becali a dat verdictul după debutul lui Ofri Arad! Ce jucător a fost remarcat de patronul FCSB 3 Darius Olaru a plecat cu duba de la stadion, nu cu autocarul echipei! Care este motivul 4 Dinamo mai pierde un jucător important în vară, în afară de Kennedy Boateng! 5 Kennedy Boateng pleacă de la Dinamo! Stoperul și-a găsit deja echipă și va încasa peste 50.000 de euro pe lună 6 Fost campion al României, replică sexistă la Iuliana Demetrescu: “Înapoi în bucătărie”
Citește și