Închide meniul

Denis Alibec, motivat înainte de meciurile echipei naționale: „O să dau totul pe teren”

Alex Ioniță Publicat: 6 septembrie 2023, 17:09

Comentarii
Denis Alibec, motivat înainte de meciurile echipei naționale: O să dau totul pe teren”

Denis Alibec. în tricoul României / Profimedia Images

Denis Alibec, motivat înainte de meciurile echipei naționale. Fotbalistul care s-a transferat în Qatar, în această perioadă de mercato, este gata de luptă în „dubla” din luna septembrie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În această lună, naționala României condusă de Edi Iordănescu se va duela cu Israel și Kosovo. Partida cu Israel va avea loc pe 9 septembrie, de la ora 21:45. Cealaltă partidă, cu selecționata din Kosovo, va avea loc pe 12 septembrie, tot de la ora 21:45 și va fi în direct exclusiv pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Denis Alibec, motivat înainte de meciurile echipei naționale. Ce a spus atacantul înainte de „dubla” cu Israel și Kosovo

Atacantul celor de la Muaither a vorbit despre „dubla” echipei naționale din preliminariile pentru Campionatul European din 2024. Fostul jucător de la Farul Constanța este de părere că selecționata condusă de Edi Iordănescu are șanse să câștige ambele partide din această lună.

De asemenea, acesta a menționat că nu contează dacă va marca sau nu, pentru că cel mai important lucru este ca echipa națională să câștige meciurile.

„Obiectivul cu siguranță sunt cele șase puncte. Jucăm acasă, avem fanii alături de noi și trebuie să fim montați și să ne concentrăm să câștigăm ambele meciuri. Sunt bine, sunt încrezător. E o șansă unică pentru noi și trebuie să profităm de ea.

Reclamă
Reclamă

Nu contează cine marchează, important e să câștigăm. Pot să dau și assist, nu mă deranjează. M-am uitat de foarte multe ori la finalul cu Elveția, a fost un meci fanastic. Schimbările au decis jocul și sperăm că și aceste două meciuri să le câștigăm.

E un lucru fantastic pentru un jucător, e visul oricărui fotbalist să ajungă la un turneu final la națională. A fost un moment important din cariera mea. O să dau totul pe teren!”, a spus Denis Alibec, într-un interviu pentru frf.tv.

În momentul de față, România se află pe locul al 2-lea în grupa de calificare pentru Campionatul European din 2024, cu 8 puncte obținute în 4 partide jucate. Prima poziție în Grupa I este ocupată de Elveția, cu 10 puncte. După România, urmează apoi, pe rând, Israel (7 puncte), Belarus (3 puncte), Kosovo (3 puncte) și Andorra (1 punct).

Reclamă

Câte bilete s-au vândut deja pentru meciurile naţionalei cu Israel şi Kosovo

Vânzările de bilete online pentru meciurile naţionalei din această lună merg foarte bine. Iată câte bilete s-au vândut deja pentru meciurile naţionalei cu Israel şi Kosovo.

Potrivit gsp.ro, fanii naţionalei au achiziţionat online 35.000 de bilete pentru meciul cu Israel şi 15.000 de bilete pentru meciul cu Kosovo. România – Kosovo e LIVE exclusiv pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.
Şi galeriile celor trei cluburi mari din Capitală, FCSB, Dinamo şi Rapid, şi-au anunţat prezenţa la cele două meciuri ale naţionalei din luna septembrie.

„Da, din câte se știe, toate galeriile mari vor merge la cele două partide, să încurajeze naționala. Chiar dacă, în ultimul timp, Jandarmeria a făcut numeroase abuzuri împotriva noastră, acum este vorba depre un interes comun important”, a declarat unul dintre liderii de galerie din Capitală pentru sursa citată.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Câte etape de suspendare crezi că va primi Florin Tănase, în cupele europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:28
Oscar Piastri, pole-position în sprintul din MP al Belgiei. Cursa e sâmbătă, de la 13:00, live în AntenaPLAY
18:17
FotoAlexia Blănaru a cucerit medalia de argint la Festivalul Olimpic al Tineretului European!
18:01
“Devine Şumudică 2” Mirel Rădoi, criticat dur după ce l-a atacat pe Mihai Rotaru!
17:57
Premii de şase milioane de dolari la Campionatele Mondiale de nataţie. Câţi bani poate încasa David Popovici
17:39
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 25 iulie
16:57
Cristi Săpunaru a notificat clubul Rapid să nu îi mai folosească imaginea! Reacţia lui Sabin Ilie
1 Marius Ştefănescu, acord de principiu cu Dinamo! Gigi Becali va încasa 300.000 de euro 2 Diagnostic teribil pentru Darius Olaru! Căpitanul FCSB-ului are ruptură musculară! Reacţia lui Gigi Becali 3 Andrea Compagno dă lovitura carierei! Atacantul italian revine în Europa şi va fi coleg cu un tricolor 4 Adrian Mititelu l-a împrumutat pe Juan Bauza! Salariu uriaş pentru argentinian 5 Dinamo vrea să dea lovitura în Liga 1! Vladislav Blănuţă e dorit în Ştefan cel Mare 6 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Florin Tănase! Cine va juca în locul său în returul cu cei de la Shkendija
Citește și