Denis Haruţ şi Nicolae Dică s-au vaccinat împotriva Covid-19. A început campania "fotbalul se vaccinează!"

Antena Sport Publicat: 22 februarie 2021, 9:58

Comentarii
Denis Haruţ şi Nicolae Dică s-au vaccinat împotriva Covid-19. A început campania "fotbalul se vaccinează!"

Denis Haruţ s-a vaccinat împotriva Covid-19

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Azi, printre cei vaccinaţi, s-au numărat Nicolae Dică şi Denis Haruţ, dar şi preparatorul fizic Horațiu Baciu și membrii staff-ului U21, Răzvan Rotaru – antrenor secund, Iulian Oțelea – team manager și Cătălin Popescu – ofițer de presă, anunţă frf.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Toţi jucătorii şi oamenii din staff vor fi vaccinaţi în următoarea perioadă, ţinând cont că, în martie, România şi România U21 vor disputa 6 partide. 

Programul meciurilor României şi României U21

  • 24 martie, ora 22:00: România U21 – Țările de Jos U21
  • 25 martie, ora 21:45: România – Macedonia de Nord
  • 27 martie, ora 19:00: Ungaria U21 – România U21
  • 28 martie, ora 21:45: România – Germania
  • 30 martie, ora 19:00: Germania U21 – România U21
  • 31 martie, ora 19:00: Armenia – România

Răzvan Burleanu, mesaj clar pentru oamenii din fotbalul românesc

Răzvan Burleanu îi îndeamnă pe cei implicaţi în fotbalul românesc să se imunizeze împotriva Covid-19. "Fotbalul se vaccinează!", e mesajul preşedintelui Federaţiei Române de Fotbal.

"A trecut un an de când vieţile noastre sunt direct influenţate de pandemia de COVID-19. Ne-am schimbat modul în care muncim şi în care interacţionăm, şi un element extrem de tragic, am pierdut fiecare dintre noi prieteni apropiaţi.

Fotbalul nu putea fi ocolit de aceste privaţiuni şi a intrat într-o dură perioadă de restricţii şi dificultăţi financiare. În tot acest timp, Federaţia Română de Fotbal alături de membrii săi şi-a reorientat total eforturile spre găsirea de soluţii pentru redresarea fotbalului, reluarea antrenamentelor, reluarea competiţiilor şi redeschiderea bazelor sportive pentru amatori. Misiune foarte anevoioasă, atât timp cât, dumneavoastră, fanii, susţinătorii morali şi financiari ai fotbalului, nu v-aţi putut apropia de stadioane.

Reclamă
Reclamă

Am ajuns într-un moment în care presiunea revenirii la viaţa de dinainte este foarte mare, peste tot în lume. Din fericire, această nerăbdare vine împreună cu rezultate de excepţie pe care lumea ştiinţifică le-a obţinut şi le-a materializat în vaccinul anti-COVID, atât de mult aşteptat. Realizăm pe zi ce trece că vaccinarea este drumul cel mai scurt spre o viaţă normală, spre ieşirea din anxietatea socială în care ne aflăm cu toţii.

Avem încredere în oamenii de ştiinţă, apreciem eforturile lor. De aceea, noi, ca federaţie naţională, facem apel către toţi practicanţii şi suporterii fotbalului să urmeze recomandările experţilor care stau în spatele dezvoltării vaccinului şi a implementării campaniei de vaccinare. Şi, desigur, ne vom vaccina şi noi când ne va veni rândul. Lansăm astăzi campania «Fotbalul se vaccinează!».

Respectând dreptul fiecăruia de a lua decizii, vă îndemn pe toţi cei din familia fotbalului să aveţi încredere în recomandările experţilor şi să vă vaccinaţi împotriva COVID-19. Doar aşa vom regăsi bucuria fotbalului împreună, jucători şi spectatori. Şi ne vom reîntâlni pe stadioane, cât mai curând!”, a fost mesajul lui Răzvan Burleanu, pe 11 februarie. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:52 22 iun.

LIVE VIDEOUruguay – Capul Verde 2-1, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Elevii lui Bielsa au întors scorul înainte de pauză

0:45 22 iun.

Luis de la Fuente, mesaj direct după Spania – Arabia Saudită 4-0: “Era normal ca jucătorii să fie furioși!”

0:32 22 iun.

Serena Williams poate reveni în tenis la 44 de ani! A primit wild card de la Wimbledon, în proba de simplu

0:05 22 iun.

Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

0:01 22 iun.

Ofertă pentru Edi Iordănescu! Unde este dorit fostul selecționer după ce a refuzat CFR-ul

23:55

VIDEOBelgia – Iran 0-0. De Bruyne şi Lukaku, din nou sub aşteptări! Portarii au strălucit

1 Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty 2 Cele mai dure reacții, după debutul lui Istvan Kovacs la Cupa Mondială: „Concediați-l” 3 Suma cu care s-a ales Istvan Kovacs după ce a arbitrat meciul 1.000 din istoria Cupei Mondiale 4 Primul 10 de la Cupa Mondială! Cea mai mare notă de la turneul final după o prestație istorică 5 Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială 6 VideoIstvan Kovacs, ce onoare pentru România! Prezent la meciul 1000 de la Campionatul Mondial
Citește și