Închide meniul

Edi Iordănescu vrea să ”împrumute” un om din staff-ul lui Dan Petrescu! Pe cine a pus ochii selecționerul

Antena Sport Publicat: 8 februarie 2022, 11:21

Reclamă
Edi Iordănescu vrea să ”împrumute” un om din staff-ul lui Dan Petrescu! Pe cine a pus ochii selecționerul

Hepta

Din informațiile AS.ro, selecționerul va avea o discuție cu antrenorul celor de la CFR, Dan Petrescu. Iordănescu Jr. va încerca să ajungă la un consens în ceea ce-l privește pe preparatorul fizic al campioanei. Edi Iordănescu îl vrea part-time pe Dragotă. Acesta ar trebui să vină doar la acțiunile primei reprezentative, în rest să rămână să lucreze la CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cel de-al doilea preparator fizic pe care îl vrea Edi Iordănescu ar trebui să fie angajat permanent la Federației. Acesta ar trebui să lucreze non stop cu noul selecționer. Din câte se pare, Iordănescu și-a a justificat cerința prin prima faptului că nu toți jucătorii vin în același timp, nu au jucat cu toții același număr de minute și nu se află cu toții la aceeași parametri fizici.

Edi Iordănescu își caută secund la echipa națională

Iordănescu jr. se află și în căutarea unui secund pentru echipa națională. Deși s-au zvonit numele lui Daniel Pancu și Mihai Teja, aceștia nu vor face parte din staff-ul naționalei. Din câte se pare, Edi Iordănescu l-a dorit alături de el pe Mihai Pintilii, dar acesta a rămas la FCSB.

Ca și în cazul preparatorilor fizici, Edi Iordănescu a făcut o listă și cu antrenorii pe care îi are în vedere. Din informațiile AS.ro, selecționerul a purtat și urmează să mai poarte discuții individuale cu fiecare, înainte de a-i face cuiva vreo ofertă să vină alături de el.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:29

Gigi Becali sesizează CCA după Universitatea Craiova-FCSB: „E o nedreptate”

15:41

Cum arată play-off-ul NBA! Care sunt meciurile din turneul Play-In. 8 echipe îşi joacă ultima şansă

15:38

Ralf Schumacher anunţă posibila plecare a lui Max Verstappen: „Ar avea parte de o provocare mai mare”

14:59

Luis Suarez l-a muşcat de mână pe colegul Jordi Alba, în timpul unui meci

14:32

„Vijelie!” Gigi Becali, verdict categoric înainte de CFR Cluj – Rapid: „Cu toată tăria”

14:32

CFR Cluj – Rapid, LIVE TEXT (20:30). Duel „de foc” între Petrescu și Șumudică. Echipele probabile

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 „Arbitrajul a fost de partea lor, 100%” Ștefan Târnovanu, acuzații grave după 0-0 cu Universitatea Craiova
Citește și