Mihai Stoichiță a anunțat că va încerca să vorbească cu Tătărușanu pentru a-l convinge să revină asupra deciziei de a se retrage de la prima reprezentativă.
Mihai Stoichiță vrea să-l convingă pe Tătărușanu să revină la națională
”M-a surprins într-adevar și o să încerc să vorbesc și eu cu el pentru că mi se pare cam devreme ce vrea să facă Tătă. Mai avea timp să joace la nivel înalt încă vreo câțiva ani de zile buni, pentru că la portari știm și noi cum e situația, nu?
Da, eu aș vrea să-l fac să se răzgândească. Eu aș vrea. De ce nu? Experiența lui, exemplul pe care poate să îl dea la cei tineri este foarte important”, a declarat Mihai Stoichiță pentru AS.ro.
Varianta Ionuț Radu nu e pe placul FRF, în acest moment
Dacă Tătărușanu nu se va răzgândi, cel care va apăra poarta naționalei mari în următoarea perioadă nu va fi Ionuț Radu. Pentru ca acesta să vină la prima reprezentativă va trebui să-și găsească o echipă unde să evolueze constant.
Totuși, Stoichiță îl vede pe Radu un portar de mare viitor, fiind extrem de talentat.
”Este o mare diferență, diferență de experiență între Ionuț și Tătă. Tătă are foarte multe meciuri, Ionuț de abia a debutat în, știu eu, în această meserie de vreo doi ani de zile.
Din păcate, a avut această pauză cam lungă în carieră, dar este un portar de mare talent, un portar de mare perspectivă. Sper să-și câștige o regularitate a prezențelor acolo în Italia, la echipa la care va juca”, a mai spus Mihai Stoichiță.
- Ciprian Tătărușanu și-a anunțat retragerea de la echipa națională
- Ce spune conducerea FRF de varianta Ionuț Radu
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Ce salariu ar urma să aibă Gică Hagi la naţionala României: “Decent”
- Ioan Vermeşan, prima reacţie după ce Mircea Lucescu l-a chemat la naţionala României
- Adrian Mutu a numit titularul incontestabil de la naţională, în barajul cu Turcia: “Cu el va începe nea Mircea”
- “Băi băieți, bă, ce e asta, mă?” Basarab Panduru, uimit de jucătorii propuşi pentru meciul crucial cu Turcia
- Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina
































