Închide meniul

Ionuț Radu este înlocuitorul lui Ciprian Tătărușanu. Reacția lui Gică Popescu

Silviu Corneanu Publicat: 21 noiembrie 2020, 13:55

Comentarii
Ionuț Radu este înlocuitorul lui Ciprian Tătărușanu. Reacția lui Gică Popescu

Ionuț Radu, favorit să apere poarta naționalei

Tânărul goalkeeper este însă rezervă la Inter și va trebui să-și găsească o echipă pentru care să evolueze pentru a se bucura de încrederea selecționerului. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ionuț Radu nu a apărat aproape deloc în acest an, fiind rezervă atât la echipa din Milano, cât și la Parma, acolo unde a fost împrumutat.

Gică Popescu, surprins de retragerea lui Ciprian Tătărușanu

Popescu susține că Tătărușanu este o pierdere pentru prima reprezentativă și se declară surprins de faptul că acesta a renunțat la echipa națională, ținând cont de faptul că la Milan nu evoluează.

M-a surprins retragerea lui Ciprian Tătărușanu. Un jucător care nu prea joacă la echipa de club, așa cum este el, își dorește să joace la echipa națională, pentru că este singurul loc unde poate să o facă. Să renunțe la acest lucru mi se pare o decizie atipică.

Cred că ar mai fi putut juca, cel puțin în preliminariile pentru următorul Mondial. Este o pierdere mare, era căpitanul echipei naționale. Mereu a jucat cu o determinare foarte mare. Dacă rămâne la această decizie, va fi o pierdere foarte mare”, este de părere Gică Popescu.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:01
Echipa lui Vlad Dragomir, premieră după 14 ani! Performanţa reuşită după victoria surprinzătoare cu Villarreal
22:59
Ce notă a primit Vlad Dragomir după ce a fost titular în surpriza serii din Champions League
22:39
Rapid Viena – Universitatea Craiova, miercuri, 22:00, LIVE TEXT. Oltenii caută prima victorie în grupă
22:27
Basel – FCSB LIVE TEXT (19:45). Campioana caută a doua victorie în grupa de Europa League. Echipele probabile
22:27
LIVE TEXTInter – Kairat Almaty 1-1! Brugge – Barcelona 2-1! City – Dortmund 3-0. Dragomir, prima victorie în Ligă
21:57
Dinamo și-a luat gândul de la transferul jucătorului din Liga 1. Anunțul lui Andrei Nicolescu: „Costă foarte mult”
1 Alertă în Gruia! S-a cerut intrarea CFR-ului în insolvență 2 “Trebuie arestat” Fanii englezi s-au năpustit asupra lui Istvan Kovacs după ce nu i-a dat penalty lui Liverpool! 3 Valeriu Iftime, savuros! A numit echipele care vor ajunge în play-off: “Vă daţi seama ce a ajuns Botoşaniul” 4 Rapid pregătește primul transfer al iernii. Mutarea de titlu pe care vor să o facă giuleștenii 5 UEFA a explicat de ce Istvan Kovacs nu a acordat penalty la faza controversată din Liverpool – Real Madrid 1-0! 6 “Ce ţi-a spus Istvan Kovacs?” Ce a răspuns Xabi Alonso la conferinţa de presă, după Liverpool – Real Madrid 1-0
Citește și