EXCLUSIV | Marius Şumudică, primul antrenor dispus să accepte o ofertă de la FRF. "Trebuie să fii nebun să spui NU echipei naţionale!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 1 aprilie 2021, 9:30

Comentarii
EXCLUSIV | Marius Şumudică, primul antrenor dispus să accepte o ofertă de la FRF. "Trebuie să fii nebun să spui NU echipei naţionale!"

Marius Şumudică l-ar putea înlocui pe Mirel Rădoi

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Fostul atacant nu înţelege cum de au ajuns tricolorii să primească trei goluri la Erevan. Singurul remarcat al lui Şumudică a fost Florin Niţă, cel care a avut intervenţii providenţiale atât în Armenia, cât şi în confruntările cu Macedonia de Nord şi Germania.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică, dispus să devină selecţionerul României

"E tragic ceea ce s-a întâmplat. Când ajungi să te bată Armenia şi să aibă atâtea situaţii de a marca. Când primeşti trei goluri de la Armenia, e grav! Pentru mine este o situaţie dezastruoasă. Cele trei jocuri nu ne-au arătat absolut nimic. Au fost cel puţin 10 parade extraordinare ale lui Niţă!", a declarat Marius Şumudică în exclusivitate pentru AS.ro.

Liber de contract după despărţirea de Rizespor, Şumudică este pe lista posibililor înlocuitori ai lui Mirel Rădoi. Selecţionerul a anunţat că ia în calcul să îşi dea demisia după umilinţa de la Erevan.

"Oricine şi-ar dori să antreneze echipa naţională. Trebuie să fii nebun să spui nu unei oferte din partea naţionalei, dar trebuie să iei în calcul experienţa care, cât de cât, nu-mi lipseşte în momentul de faţă.

Am acumulat atâta experienţă, dar cred că sunt alţi antrenori îndreptăţiţi, care ar putea să fie înaintea mea ca selecţioneri", a precizat Şumudică.

Reclamă
Reclamă

Posibii înlocuitori ai lui Mirel Rădoi

Nu mai puțin de 6 antrenori români, de renume, sunt liberi de contract, iar FRF ar putea negocia cu ei. Aceştia sunt:

  • Răzvan Lucescu
  • Cosmin Olăroiu
  • Dan Petrescu
  • Marius Șumudică
  • Gică Hagi
  • Victor Pițurcă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Cupa României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:33

Mihai Rotaru nu se uită la bani! Decizia luată de patronul Universității Craiova, înaintea finalei Cupei României

16:20

Sorana Cîrstea, la o victorie de cea mai bună clasare a carierei. Poziţie incredibilă în lupta pentru Turneul Campioanelor

16:13

Hermannstadt i-a găsit înlocuitor lui Dorinel Munteanu. Cine este favorit să preia gruparea sibiană

15:51

Suma uriaşă încasată de Sorana Cîrstea după ce a distrus-o pe Jelena Ostapenko şi s-a calificat în semifinale la Roma

15:28

Dinamo a înregistrat la OSIM noua siglă

15:22

VideoRoad to America: Patru țări din America de Sud luptă să eclipseze Brazilia și Argentina

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia 3 Siyabonga Ngezana, mutarea carierei. Gigi Becali încasează banii 4 Cristi Chivu vrea un român la Inter. Pregătește un transfer de 20 de milioane de euro! 5 Opriți jocul, PSG devine imposibil de oprit! Luis Enrique pregătește transferul cu care face echipa perfectă 6 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum”
Citește și