Fostul tehnician de la FCSB îl pregăteşte pe Rădoi pentru cirticile care vor urma în cazul în care rezultatele nu vor fi mereu cele aşteptate.
Reghecampf a fost încântat de cum arată echipa naţională cu Mirel Rădoi şi consideră că prima reprezentativă a avut ghinion în meciul cu Irlanda de Nord.
Reghecampf: "Mirel trebuie susţinut"
"Au fost două meciuri bune, păcat că nu au reuşit să câştige şi cu Irlanda de Nord. Au avut ghinion. Mirel trebuie susţinut şi încurajat. Vor veni şi momente grele, când mulţi or să-l încolţească, dar, în momentul ăsta, nu trebuie să punem un singur om la colţ pentru anumite rezultate.
Asta ne este meseria, plătim pentru rezultate. Nivelul fotbalului românesc nu este la un nivel foarte înalt, trebuie să avem încredere în juătorii şi antrenorii pe care-i avem acum la naţională. Sper să se califice. Mult noroc", a fost mesajul pe care Reghecampf l-a transmis echipei naţionale prin intermediul AntenaSport.
- Rădoi a schimbat faţa echipei naţionale
- Reghecampf îl susţine pe Mirel Rădoi
- Mesajul fostului tehnician de la FCSB pentru echipa naţională
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Vlad Chiricheş a revenit la naţionala României după trei ani: “A trecut ceva timp”. Cum l-a descris pe Stanciu
- Mesajul superb al lui Nicolae Stanciu pentru micii fani ai naţionalei, de Ziua Copilului!
- Răzvan Lucescu, verdict înainte de Austria – România: “Şanse sunt şi dacă pierdem”. Ce a spus despre Mircea Lucescu
- Lotul României U21 a plecat în cantonamentul din Austria
- “Să nu se mai întoarcă niciodată aici” Mesajul lui Daniel Pancu pentru Louis Munteanu înainte de EURO 2025!