Explicațiile “Regelui”! Gică Hagi a răbufnit după ce a fost atacat că a refuzat naționala! Ce a discutat cu Burleanu

Publicat: 24 noiembrie 2021, 8:36

Comentarii
Explicațiile Regelui! Gică Hagi a răbufnit după ce a fost atacat că a refuzat naționala! Ce a discutat cu Burleanu

Gică Hagi, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Hagi a fost destul de clar susținând că nu poate să fie selecționer, în acest moment. “Regele” și Burleanu au discutat timp de două ore despre fotbal, dar Hagi nu a putut fi convins să preia prima reprezentativă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Singurul lucru concret este că eu m-am întâlnit cu preşedintele! Fiecare poate să spună ce doreşte el.

Eu am vrut să mă întâlnesc cu el, a fost prima propunere directă. Atunci când eşti invitat direct, de un preşedinte, e logic şi normal să ne întâlnim şi să vedem dacă există o cale. Nu a existat! Ştiam că nu e corect să lăsăm loc de interpretare, eu n-am vrut.

El credea că se poate, dar iată că nu se poate. I-am mulţumit, aş fi fost onorat să preiau naţionala, dar nu se poate!

Am discutat despre fotbal timp de două ore, despre ce să vorbim? Am discutat despre cum ar trebui să arate lucrurile”, a declarat Gică Hagi la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

FRF s-a reorientat către Răzvan Lucescu

Refuzați de Gică Hagi, cei din FRF s-au reorientat. Mihai Stoichiță și Răzvan Burleanu au fost surprinși la Salonic, acolo unde au luat masa cu Răzvan Lucescu. Cei doi încearcă să-l convingă pe fostul selecționer să revină la prima reprezentativă.

Răzvan Burleanu și MIhai Stoichiță au ajuns marți la Salonic, acolo unde s-au întâlnit cu Răzvan Lucescu pentru a-l convinge să revină la națională. Lucescu Junior a mai fost selecționer în perioada aprilie 2009 – iunie 2011. Acesta a condus naționala României în 21 de partide și a obținut 8 victorii, 5 egaluri și 8 înfrângeri.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Cupa României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:39

Sorana Cîrstea, după calificarea în semifinalele de la Roma: “Nu există dată de expirare”. A transmis un mesaj şi în italiană

16:33

Mihai Rotaru nu se uită la bani! Decizia luată de patronul Universității Craiova, înaintea finalei Cupei României

16:20

Sorana Cîrstea, la o victorie de cea mai bună clasare a carierei. Poziţie incredibilă în lupta pentru Turneul Campioanelor

16:13

Hermannstadt i-a găsit înlocuitor lui Dorinel Munteanu. Cine este favorit să preia gruparea sibiană

15:51

Suma uriaşă încasată de Sorana Cîrstea după ce a distrus-o pe Jelena Ostapenko şi s-a calificat în semifinale la Roma

15:28

Dinamo a înregistrat la OSIM noua siglă

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia 3 Siyabonga Ngezana, mutarea carierei. Gigi Becali încasează banii 4 Cristi Chivu vrea un român la Inter. Pregătește un transfer de 20 de milioane de euro! 5 Opriți jocul, PSG devine imposibil de oprit! Luis Enrique pregătește transferul cu care face echipa perfectă 6 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum”
Citește și