Închide meniul

Florinel Coman poate prinde transferul vieţii! Anunţul făcut înainte de România – Elveţia

Alex Masgras Publicat: 21 noiembrie 2023, 13:10

Comentarii
Florinel Coman poate prinde transferul vieţii! Anunţul făcut înainte de România – Elveţia

Florinel Coman, în Israel - România / Profimedia

Florinel Coman poate prinde transferul vieţii, după ce România s-a calificat la EURO 2024! Mai mulţi reprezentanţi ai cluburilor de top din Europa se vor afla pe Arena Naţională, la meciul cu Elveţia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România – Elveţia, meciul care va decide echipa care va încheia pe primul loc al grupei, va fi la 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Florinel Coman poate prinde transferul vieţii!

Partida cu Elveţia are miză, chiar dacă România a obţinut deja calificarea la EURO 2024. “Tricolorii” pot încheia pe primul loc grupa de calificare, în cazul în care va obţine cel puţin un punct.

Ultimul meci al acestei campanii de calificare le va oferi fotbaliştilor de la naţionala României şansa să impresioneze reprezentanţii mai multor cluburi de top ale Europei.

Potrivit prosport.ro, reprezentanţii unor cluburi din Serie A vor veni la Bucureşti pentru a urmări meciul cu Elveţia. De asemenea, după succesul cu Israel, Benfica şi FC Porto îşi vor trimite şi ele reprezentanţii.

Reclamă
Reclamă

Florinel Coman va fi titular în meciul cu Elveţia, potrivit sursei mai sus menţionate, iar fotbalistul celor de la FCSB poate prinde transferul carierei, dacă va impresiona în ultimul meci al preliminariilor, el fiind unul dintre jucătorii care pot fi remarcaţi de reprezentanţii cluburilor de top-

Echipa probabilă a României pentru meciul cu Elveţia

  • România (4-3-3): Moldovan – Raţiu, Drăguşin, Burcă, Bancu, R. Marin (Moruţan), M. Marin, Stanciu – Hagi, Alibec, Coman

România – Elveția LIVE VIDEO | Mircea Lucescu știe ce trebuie să facă tricolorii pe Arena Națională

Mircea Lucescu a vorbit despre ultimul meci al României din această campanie de calificare. Jucătorii lui Edi Iordănescu vor juca în faţa unui stadion plin, în faţa Elveţiei, pentru a îşi primul loc al grupei. În acest moment România este lider, având două puncte peste Elveţia.

Reclamă

Fostul selecţioner consideră că meciul de marţi seară de pe Arena Naţională este un test foarte bun pentru „tricolori”, pentru a vedea şi cum evoluăm împotriva unei echipe bune. Partida cu Elveţia este sold-out şi este de aşteptat ca cei peste 50.000 de fani să facă o atmosferă de vis:

„Două lucruri: să nu pierdem, ca să ne asigurăm locul 1 și astfel prezența în a doua urnă valorică la tragerea la sorți, și, doi, să vedem cum știm să jucăm împotriva unei echipe bune și atunci când nu avem neapărat o presiune de a fi sau nu la un turneu final”, a declarat Mircea Lucescu, potrivit gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:25
EXCLUSIVCe s-a întâmplat cu Denis Alibec la FCSB: “S-a pripit când a făcut alegerea”
16:08
Mihai Stoica a anunțat ce obiectiv are FCSB în 2026! A răspuns fără să stea pe gânduri
15:47
Ousmane Dembele a câştigat trofeul “Campionul campionilor” Franţei
15:25
24 de persoane reţinute în scandalul uriaş din Turcia
15:15
Gigi Becali, veste de ultim moment despre transferul lui Louis Munteanu, după imaginile cu atacantul în tricoul FCSB-ului
15:09
EXCLUSIVIuliu Mureşan, după ce Louis Munteanu s-a îmbrăcat în tricoul FCSB: “Sigur nu va ajunge acolo. S-a încheiat”
1 EXCLUSIVGică Craioveanu a dat verdictul despre transferul uriaş pregătit de Universitatea Craiova 2 Scandalul raportului de compresie. Analiza lui Adrian Georgescu 3 “Cadou” de 1,5 milioane de euro chiar în ziua de Crăciun! Anunțul făcut de CFR Cluj 4 FotoDaniel Bîrligea, vacanță spectaculoasă alături de iubita Antonia, după ce a fost „iertat” de Gigi Becali 5 Pe ce loc s-a clasat Istvan Kovacs în topul celor mai buni arbitri din lume în 2025: „Cel mai bun sezon din carieră” 6 „Lipsit de creier”. Neluțu Varga a răbufnit după ce l-a văzut pe Louis Munteanu în tricoul FCSB-ului. Anunț despre transfer
Citește și