Închide meniul

FRF a anunţat când se pun în vânzare biletele meciului România – Cipru! Care sunt preţurile

Publicat: 8 mai 2025, 18:31

Comentarii
FRF a anunţat când se pun în vânzare biletele meciului România – Cipru! Care sunt preţurile

Jucătorii naţionalei României, înaintea meciului cu Bosnia, din preliminariile World Cup 2026 / Profimedia

FRF a anunţat că va pune în vânzare biletele pentru meciul România – Cipru în cursul zilei de vineri, 9 mai, în jurul prânzului, cu aproximativ o lună înaintea partidei care se va disputa pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Până la meciul cu Cipru, România va juca pe 7 iunie în Austria, în preliinariile World Cup 2026. Partida din Austria va începe la ora 21:45 şi va fi transmisă în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

FRF pune în vânzare biletele la România – Cipru pe 9 mai

Chiar dacă mai este o lună până la meciul din luna iunie pe care România îl va disputa pe teren propriu în preliminariile World Cup 2026, FRF a anunţat că va pune în vânzare biletele vineri, 9 mai, în jurul prânzului. Preţurile sunt cuprinse între 40 şi 50 de lei şi între 75 şi 100 de lei la tribune:

“Cu aproximativ o lună de zile înaintea jocului, vineri, 9 mai, în jurul prânzului, tichetele de acces la meciul România – Cipru vor fi disponibile online, pe site-urile bilete.frf.ro, bilete.ro și în aplicația ‘Tricolorii’, disponibilă în App Store (iOS) și Google Play (Android).

Prețurile biletelor sunt de 40 sau 50 RON la peluze și 75 sau 100 lei la tribune.

Reclamă
Reclamă

Copiii cu vârsta până în 14 ani au acces oriunde în cele două tribune, exceptând zona VIP, în baza biletelor cu valoare simbolică de 1 RON ce pot fi procurate prin alegerea tipului biletului (copil) în efectuarea comenzii.

Pentru fiecare comandă se pot achiziționa maximum 4 bilete, excepție făcând comenzile ce includ bilete pentru copii, unde pot fi selectate până la 5 locuri.

Vă așteptăm la meci, pe Arena Națională, să luptăm împreună pentru visul unei națiuni: calificarea la Campionatul Mondial! Hai, România!”, a anunţat FRF, pe site-ul oficial.

Reclamă

Florin Răducioiu, înainte de Austria – România: „Să nu pierdem”

Florin Răducioiu a vorbit despre meciul Austria – România, din preliminariile Campionatului Mondial, care va fi în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY pe 7 iunie, de la ora 21:45 (n.r: ora României).

Meciul este extrem de important pentru tricolori, în vederea îndeplinirii obiectivului de a merge la World Cup 2026. World Cup 2026 şi World Cup 2030 se văd exclusiv în Universul Antena.

„Ne aşteaptă două meciuri extrem-extrem de importante. Austria este o echipă care joacă extrem de rapid. Sper ca nea Mircea să găsească o soluţie, să aibă o tactică eficientă, să nu pierdem pentru că este un meci, cred eu, fundamental”, a declarat Florin Răducioiu.

România are 3 puncte după primele două meciuri disputate în preliminarii. Tricolorii au pierdut surprinzător primul meci, 0-1 cu Bosnia, după care au învins, în deplasare, cu 5-1, San Marino.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:47
Gigi Becali a întrebat AI dacă ajunge cu FCSB în play-off. Ce calule a făcut: “O să spulber de acum”
16:42
Ioan Ovidiu Sabău, „radiografie” a echipei naționale, înaintea meciului crucial din Bosnia: „Ar fi vitală o calificare”
16:27
Reacţia italienilor după ce Adi Mutu l-a făcut praf pe Walter Zenga, care l-a criticat pe Chivu
16:25
Finlanda – Malta LIVESCORE (19:00). Programul complet al zilei în preliminariile CM 2026
16:07
Pittsburgh Penguins – Nashville Predators LIVE VIDEO (21:00). Primul meci din NHL Global Series 2025, în Suedia
16:01
Finlanda U21 – România U21 (LIVE SCORE, 17:00). “Tricolorii” pot urca pe locul 1 în grupă. Echipele de start
1 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au câştigat Asia Express! Suma pe care au primit-o! Cei doi, în lacrimi în finală 2 E oficial. A uitat trecutul de la FCSB şi a semnat cu Universitatea Craiova, Mihai Rotaru confirmă! 3 Franța lui Kylian Mbappe a ajutat România. De ce sunt siguri 100% “tricolorii” lui Mircea Lucescu 4 Mircea Lucescu a ratat să-l cheme la naţionala României, acum e la un pas să semneze cu Manchester United! 5 Foto“Vă pupă păpușicile!” Prima postare a lui Gabi Tamaş după ce el şi Dan Alexa au câştigat Asia Express 6 Primul jucător care e OUT de la Rapid. La cine va renunța Costel Gâlcă în iarnă
Citește și