Conform directorului tehnic al Federaţiei, lupta finală s-ar putea da între Laurenţiu Reghecampf şi Marius Şumudică. Amândoi sunt liberi de contract şi aşteaptă un telefon de la Răzvan Burleanu.
FRF are soluţii în cazul în care Mirel Rădoi renunţă la funcţia de selecţioner
"În caz că va pleca Mirel în altă parte, probabil că va fi vorba și de Laurențiu, că e un antrenor care a confirmat și care are valoare. O să se bată ei doi pentru postul ăsta (n.r. Marius Șumudică și Laurenţiu Reghecampf), dar e concurență acolo.
Avem antrenori care au început să fie permanentizați și în alte părți ale globului, nu numai în România. Și o să avem concurență mai mare", a spus Mihai Stoichiță după meciul dintre Dinamo şi Chindia.
Mirel Rădoi a fost dorit de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova. A rămas în cele din urmă şi este pregătit să înceapă preliminariile pentru Campionatul Mondial din Qatar, din 2022, acolo unde tricolorii sunt în grupă cu Germania, Armenia, Islanda, Liechtenstein şi Macedoania de Nord.
Marius Şumudică tocmai s-a despărţit cu scandal de Gaziantep. Chiar dacă jucătorii au încercat să-i salveze postul, autorităţile locale s-au opus şi i-au grăbit românului plecarea.
- Doi antrenori se luptă pentru postul de selecţioner
- Cine sunt favoriţii Federaţiei Române de Fotbal
- Franța - Senegal e marți, de la ora 22:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Argentina - Algeria e miercuri noaptea, de la ora 04:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Răzvan Burleanu, anunţ dezamăgitor: “Considerăm departe un proiect de a găzdui un Campionat European la noi”
- Răzvan Burleanu a dat cărţile pe faţă: “Demiterea lui Mircea Lucescu ar fi fost cea mai mare greşeală”
- Fostul portar al naţionalei României şi-a anunţat retragerea. Anunţul FRF
- Jucătorul României care a făcut senzaţie la EURO 2024 şi-a anunţat retragerea: “Fotbalul mi-a dat totul”
- Dezastru pentru naţionala România prevestit înainte de Cupa Mondială: “O să dispărem altfel”


































