Închide meniul

George Pușcaș, luat la țintă de Sorin Cârțu. Pentru ce l-a ironizat oficialul oltenilor: ”E plină de încărcătură emoțională”

Viviana Moraru Publicat: 1 octombrie 2022, 10:11

Reclamă
George Pușcaș, luat la țintă de Sorin Cârțu. Pentru ce l-a ironizat oficialul oltenilor: ”E plină de încărcătură emoțională”

George Pușcaș, la naționala României / Profimedia

Sorin Cârțu l-a ironizat pe George Pușcaș pentru declarația dată de acesta la finalul partidei dintre România și Bosnia. Atacantul s-a arătat extrem de fericit de cele două goluri marcate în acel meci, chiar dacă echipa națională a retrogradat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România a terminat ultima în grupa de Liga Națiunilor, cu șapte puncte după șase runde. Victoria cu 4-1 din ultima etapă, contra Bosniei, a fost în zadar pentru ”tricolorii” lui Edi Iordănescu.

Sorin Cârțu a luat la țintă declarația lui George Pușcaș, de la finalul meciului România – Bosnia

Sorin Cârțu l-a taxat pe George Pușcaș pentru atitudinea de după cele două goluri marcate în România – Bosnia. Oficialul Universității Craiova consideră nepotrivită afirmația atacantului, care evoluează la Genoa, în Serie B.

”N-am intrat în națională, pentru că am fost plecat. Nu am văzut meciurile, nu pot să fac o analiză.

Dar, îl parafrazez pe Pușcaș, ‘să luăm ce a fost bun și singurul lucru negativ a fost că am retrogradat’.

Reclamă
Reclamă

E plină de încărcătură emoțională (n.r. – declarația lui George Pușcaș)”, a declarat Sorin Cârțu, pentru Digi Sport.

Tudorel Stoica l-a făcut praf pe George Pușcaș

Tudorel Stoica l-a făcut praf pe George Pușcaș. Fostul mijlocaș al Stelei s-a arătat extrem de deranjat de atitudinea lui Pușcaș de la finalul meciului Finlanda – România 1-1, din Liga Națiunilor. Stoica i-a transmis un mesaj dur atacantului de 26 de ani, legitimat în prezent la Genoa, în Serie B.

Tudorel Stoica a fost foarte deranjat de modul în care Pușcaș a reacționat după remiza de la Helsinki și l-a tras la răspundere:

Reclamă

„Aș vrea să mă mai uit la ce spune jucătorul ala care a dat două goluri și care îi punea la punct pe băieții ăștia, adică pe noi, oamenii care stăm la televizor, că el e în teren și el face ce vrea la echipa națională.

Deci nu face ce trebuie, face ce vrea. Mă refer la băiatul ăla care a dat două goluri (n.r. – George Pușcaș), da, el, probabil că da. Și ne spunea ce face el în teren. Păi dacă mai sunt 2-3 jucători ca el și fac ce vor…

Păi de aia nici nu a ajuns să joace pe unde a fost, la echipe de liga a doua. Și nici nu va juca, cu mentalitatea asta. E un lucru care m-a șocat, referitor la ceea ce spune. El nu citește și nu îl interesează.

La întrebarea reporterului, care i-a spus că putea să dea pasă și să marcheze colegul lui (n.r. – Darius Olaru), el a spus că el face ce vrea în teren, nu îl interesează. De aia e rezervă pe unde este, dar vrea continuitate. Păi de unde continuitate, dacă vii și joci la națională și te comporți așa?”, a declarat Tudorel Stoica, potrivit Digisport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Alibec atacantul perfect pentru FCSB?

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:44

„Să vină!” Costel Gâlcă a cerut un nou atacant la Universitatea Craiova! Mesaj pentru Mihai Rotaru după 1-2 în amicalul cu Oțelul

20:25

LIVE VIDEOBoston Bruins – Florida Panthers se joacă ACUM. Boston, pe terenul campioanei după şase înfrângeri la rând

20:16

VIDEOGeorge Puşcaş a marcat în poarta lui Beşiktaş! Internaţionalul român şi-a regăsit pofta de gol la Bodrum

19:50

Alex Chipciu și-a prelungit contractul cu U Cluj! Ce salariu încasează acum veteranul lui Ioan Ovidiu Sabău

19:24

Gică Hagi, anunț după ce Ianis Hagi a fost schimbat la pauză în Dundee – Rangers 1-1! Dezvăluirea făcută de „Rege”

18:39

VIDEO„Iau exteriorul și plecăm!” Constantin Budescu, show total în cantonament. A marcat şi din parcare. Replici fabuloase ale lui „Budi”

1 Ce a spus patronul rivalei AEK despre suspendarea lui Răzvan Lucescu: „Toată Grecia a văzut” 2 „Singurătatea neuronului care v-a mai rămas” Cornel Dinu, intervenţie brutală după discuţiile iscate după ce David Popovici a cheltuit 120.000 de euro pe un bolid de lux 3 Dan Şucu a început asaltul pentru transferul lui Ianis Hagi. Prima ofertă făcută şi răspunsul celor de la Rangers 4 VIDEOFCSB – Hamburg 2-1. Tănase şi Octavian Popescu au marcat din penalty şi au adus prima victorie pentru campioană în 2025. Olaru s-a accidentat 5 NEWS ALERTOFICIAL! Zeljko Kopic şi-a prelungit contractul cu Dinamo! Ce salariu va încasa antrenorul „câinilor” 6 Reacția lui Andrei Nicolescu după ce a aflat cât vrea Hermannstadt pentru transferul lui Ianis Stoica la Dinamo: „Am avut discuții”
Citește și