Gică Hagi, propus la naţionala României după plecarea lui Mirel Rădoi! “Au curaj cei din Federație?”

Antena Sport Publicat: 15 noiembrie 2021, 8:10

Comentarii
Gică Hagi, propus la naţionala României după plecarea lui Mirel Rădoi! Au curaj cei din Federație?

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Rămâne de văzut dacă Federaţia Română de Fotbal îi va propune liderului Generaţiei de Aur funcţia de selecţioner. Este cunoscut faptul că relaţiile dintre cele două părţi au fost întotdeauna mai reci.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ciprian Marica: “Au curaj cei din Federație să propună un antrenor cu personalitate”

“Eu sunt curios. Nu am vorbit cu Gică Hagi pe tema asta, dar sunt curios, oare i-a fost propus lui Gică Hagi un proiect în adevăratul sens al cuvântului? Au curaj cei din Federație să propună un antrenor cu personalitate, care să aibă experiență în spate?

Oare nu de asta avem nevoie, de un antrenor care să fi dovedit la o echipă de club că știe ce are de făcut, că are ochi? Ne luăm antrenor să fie comod sau care să aibă rezultate?”, a spus Marica, la Pro X.

Marius Şumudică îl are şi el pe Gică Hagi pe listă

Antrenorul turcilor de la Yeni Malatyaspor se gândește la două reveniri importante în funcția de selecționer al României. O altă posibilă opțiune ar fi chiar antrenorul cu care a fost înlocuit la CFR Cluj, Dan Petrescu.

„Nu se pune problema să vin! Nu sunt pregătit să fiu selecţioner. Sunt antrenori mai în vogă, cu rezultate. Ladislau Boloni, Dan Petrescu și Gică Hagi sunt antrenori care au rezultate şi pot să vină.

Reclamă
Reclamă

Numele meu nu cred că este vehiculat. Mă uitam şi astăzi pe un site, erau 7 antrenori enumeraţi, iar eu căzusem de pe lista aia. Atunci, nu iau in calcul. Eu mă gândesc la ce am de făcut acolo, în Turcia. Trebuie să scap echipa de la retrogradare„, a declarat Marius Șumudică la plecarea din țară.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
1:11 20 iun.

Video“Flowers of Scotland” a cutremurat arena din Boston! Piele de găină înainte de Scoţia – Maroc

0:31 20 iun.

Scoția 0-1 Maroc LIVE VIDEO pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Saibari marchează cel mai rapid gol de la Mondial

0:02 20 iun.

VIDEOSUA – Australia 2-0. Americanii s-au calificat în şaisprezecimile Campionatului Mondial

23:32

Csikszereda a reacționat după ce transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: “Avem oferte”

23:29

“Serios?” Jucătorul a aflat la Cupa Mondială ce s-a întâmplat cu Cristi Chivu la Inter: “Nu văzusem asta”

23:06

Autogoluri pe bandă rulantă la Cupa Mondială! World Cup 2026 poate intra în istorie

1 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 2 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 3 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul 6 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale
Citește și