EXCLUSIV

Gigi Becali, anunţ categoric despre plecarea lui Mirel Rădoi de la naţionala României. “Te ascultă, zâmbeşte hahaha, dar tot aşa face”

Antena Sport Publicat: 13 octombrie 2021, 14:48

Comentarii
Gigi Becali, anunţ categoric despre plecarea lui Mirel Rădoi de la naţionala României. Te ascultă, zâmbeşte hahaha, dar tot aşa face

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

“Mirel e genul de om care când vrea aşa face şi nu-l mai suceşte nimeni. Mirel spune aşa şi aşa face. Nu îl mai întorci. Eu îl cunosc bine. Îi zici, nu te refuză, dar tot aşa face.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vrei să îl convingi, el zâmbeşte, dar tot aşa face, nu se răzgândeşte. Te ascultă, zâmbeşte hahaha, dar are motivele lui întemeiate pe care nu le spune”, a spus Gigi Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Strategia câştigătoare a lui Mirel Rădoi! Motivul pentru care ar fi anunţat despărţirea de naţionala României

Pe de altă parte, cei din Federaţie speră ca Rădoi să se răzgândească şi să rămână pe banca tricolorilor şi pentru un eventual baraj pentru calificarea la CM 2022.

“Mirel va avea o întâlnire cu președintele, cu mine și vom pune la punct anumite lucruri. Orice lucru se poate întoarce. Eu cred că va reveni la sentimente mai bune și va continua la echipa națională.

Trebuie să ne lăsați să vorbească președintele cu el, să vorbesc și eu cu el. Poate e un joc psihologic pe care îl face Mirel. E foarte important ca Mirel să-i capaciteze ca până acum.

Reclamă
Reclamă

Poate jocurile au avut această diferență de agresivitate, de determinare, de dorință de a juca în România. Eu cred că putem să-l întoarcem pe Mirel, asta e dorința Federației”, a spus Stoichiță, citat de digisport.ro.

Variantele de înlocuitori pentru Mirel Rădoi

Mirel Rădoi a șocat pe toată lumea in momentul în care și-a anunțat demisia. Gică Hagi și Cosmin Olăroiu sunt principalele variante pentru a-l înlocui pe Mirel Rădoi. Din câte se pare, o altă variantă, luată în calcul de FRF, ar fi și contactarea lui Victor Pițurcă. O soluție la îndemână pentru Federație ar fi și Adrian Mutu.

E greu de crezut însă că șefii fotbalului vor risca cu „Briliantul”. Din informațiile AS.ro, se va merge pe mâna unui tehnician cu experiență pentru a forța calificarea la Mondialul din Qatar, care se va juca în 2022.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va avea mai multe goluri marcate la Mondiale la finalul World Cup 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:11

Jayson Papeau a semnat! Revenire spectaculoasă în Liga 1

15:00

Carlos Alberto Parreira, internat de urgenţă

14:47

Veste excelentă pentru Dinamo! Echipa va juca în Champions League

14:39

OFICIAL | Antrenor nou pentru Andrei Raţiu la Rayo Vallecano

14:13

Dinamo, mutare surpriză. Fostul jucător de la FCSB se alătură lotului lui Nuno Campos

14:04

Mama lui Vozinha merge la Campionatul Mondial! Bucurie enormă pentru portarul care a ajuns la 13 milioane de urmăritori

1 Gigi Becali s-a răzgândit! Nu-i mai prelungeşte contractul. O nouă plecare de la FCSB 2 FCSB, transfer nou! Jucătorul vine direct la reunire și acoperă un post deficitar 3 Rapid l-a transferat pe Tobias Christensen. Unde a plecat şi câţi bani încasează Şucu 4 Imaginea care spune totul! Reacţia genială a lui Erling Haaland după hattrick-ul lui Lionel Messi la Cupa Mondială 2026 5 Tragerea la sorți pentru turul 2 preliminar din Conference League. Cu cine joacă CFR Cluj și FCSB 6 Oţelul Galaţi l-a transferat pe ivorianul Habib Sylla
Citește și