EXCLUSIV

Gigi Becali critică decizia lui Burleanu de a-l numi pe Adrian Mutu selecţionerul României. “Nu e pe vrăjeală. Ei sunt singurii care au demonstrat”

Antena Sport Publicat: 9 decembrie 2021, 14:15

Comentarii
Gigi Becali critică decizia lui Burleanu de a-l numi pe Adrian Mutu selecţionerul României. Nu e pe vrăjeală. Ei sunt singurii care au demonstrat

Hepta

“Nu mă bag eu, ce mă interesează pe mine? Eu am spus Hagi şi Dan Petrescu, la ceilalţi nu mă pricep. Sunt buni toţi. La fotbal, toată lumea e nebună, zici că ştiu toţi. Un singur lucru trebuie să ştie toţi, la fotbal e pe fapte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu e pe vrăjeală. Singurii care au demonstrat, din ce e pe piaţă, sunt Hagi şi Petrescu. Mai sunt Lucescu sau Olăroiu, dar nu te atingi”, a spus Gigi Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Adrian Mutu va fi noul selecționer al României

Adrian Mutu va fi noul selecționer al României, după plecarea lui Mirel Rădoi. „Briliantul” este alesul șefilor FRF, Răzvan Burleanu și Mihai Stoichiță, după ce varianta Dan Petrescu a picat.

Din informațiile AS.ro, Adrian Mutu s-a înțeles deja cu FRF și urmează să semneze contractul în decursul următoarelor 10 zile. FRF s-a reorientat asupra lui Mutu după ce nu a reușit să-l aducă pe Dan Petrescu. Mihai Stoichiță și Răzvan Burleanu au negociat personal cu antrenorul CFR-ului, dar Neluțu Varga nu a vrut să-i dea drumul decât dacă FRF i-ar fi plătit clauza de reziliere.

Adrian Mutu va debuta la echipa națională abia la sfârșitul lunii martie. Primele meciuri oficiale vor avea loc tocmai în iunie, în Liga Națiunilor. Tragerea la sorți pentru grupele Nations League va avea loc la finalul lui decembrie.

Reclamă
Reclamă

Pentru Mutu, va fi a doua colaborare cu FRF. „Briliantul” a fost selecționerul României U21 în perioada ianuarie 2020 – martie 2021. Cu el la conducere, tricolorii mici au terminat neînvinși la Campionatul European, într-o grupă cu Olanda, Ungaria și Germania.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:52

Situaţie incredibilă: România ar putea disputa un amical cu Iran. Negocierile au început deja

11:50

Cristiano Ronaldo îi dă planurile peste cap lui Lionel Messi! Vrea să deturneze un star din drumul către Inter Miami

11:26

Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională

10:57

Proprietarul lui Carolina Hurricanes a cumpărat echipa Portland Trail Blazzers din NBA pentru 4,25 miliarde de dolari

10:51

“Nu ne jucăm”. Neluţu Varga, anunţ de ultim moment despre licenţa pentru Europa de la CFR Cluj

10:24

Un singur jucător lăsat în afara lotului pentru meciul cu Slovacia. Decizia luată de staff-ul României

1 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 2 A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus” 3 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 4 Nebunie în Italia. 30.000 de fani au umplut Piazza dei Signori după promovarea din liga a treia 5 Bogdan Vătăjelu a revenit în România după doi ani și a semnat 6 “Schimb yala de la uşă”. Mircea Lucescu, dialog incredibil cu soţia Neli, pe patul de spital: “FRF l-a disperat”
Citește și