"Groaznic! Afară!" Primul nume greu care i-a cerut demisia lui Rădoi: "Înseamnă că nu ai nimic în comun cu postul în care te-ai aşezat"

Antena Sport Publicat: 12 octombrie 2020, 5:59

Comentarii
"Groaznic! Afară!" Primul nume greu care i-a cerut demisia lui Rădoi: "Înseamnă că nu ai nimic în comun cu postul în care te-ai aşezat"

Mirel Rădoi

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Rădoi și-a pus lumea fotbalului din România în cap din cauza declarațiilor date după meciul cu Norvegia. Selecționerul a spus că se teme de o nouă umilință în partida cu Austria. Fostul mare internațional român, Cornel Dinu, a luat foc și a spus că selecționerul ar trebui să plece.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Groaznic! Nu se poate în istoria fotbalului, au mai fost şi după Islanda câteva declaraţii. Se dovedeşte total inoportun în declaraţii că probabil ceva fotbal mai ştie. Nu poţi să spui în istoria fotbalului că mă gândesc că joc cu Austria la limitarea scorului. Afară! Nu poţi să faci asemenea declaraţii! Înseamnă că nu ai nimic în comun cu postul în care te-ai aşezat. Nu poţi să spui dinainte aşa ceva” , a răbufnit Cornel Dinu la Telekomsport

Declarația lui Mirel Rădoi, care l-a scos din sărite pe Dinu

Sincer, la ce gânduri mă trecut acum, mă gândesc doar la o limitare de scor, să nu pățim și cu Austria ce-am pățit în seara asta.

M-ați rugat să fiu sincer, v-am răspuns sincer, cu gândurile pe care le am acum. Poate mâine dimineață mă voi trezi altfel. Mă gândesc că odată cu necalificarea contra Islandei am eșuat.

Noi, staff-ul tehnic, nu am reușit să îi remontăm pe jucători și probabil că s-a văzut și în această seară că, din punct de vedere mental, nu am fost în stare să ne ridicăm la miza acestei partide”, a spus Mirel Rădoi, la finalul partidei, la Pro TV.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Cupa României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:08 12 mai

Andrei Raţiu, unul din cei mai buni jucători în Rayo Vallecano – Girona 1-1! Ce notă a primit

0:06 12 mai

Neymar, convocat de Carlo Ancelotti în lotul lărgit al Braziliei pentru Campionatul Mondial

0:00 12 mai

Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia

23:57

LIVE VIDEOBenfica – Braga și Rio Ave – Sporting, ACUM pe AntenaPLAY. Dueluri cruciale pentru calificarea în Champions League

23:48

“Noi vom merge la baraj” Nu au primit licenţa, dar preşedintele e convins că vor avea câştig de cauză la TAS!

23:48

Darius Olaru a găsit problema la FCSB: “Mai multă concentrare”

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Siyabonga Ngezana, mutarea carierei. Gigi Becali încasează banii 3 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum” 4 Surpriză uriaşă la FCSB! Cine poate sta pe bancă la barajul din Conference League 5 „Nebunie” curată: au luat titlul cu un gol în minutul 90+16 chiar în fața marii rivale! 6 Vinicius i-a lăsat “mască” pe spanioli! Gestul său după ce Barcelona a cucerit titlul: “Fără cuvinte”
Citește și