Ianis Hagi are Scoţia la picioare! Anunţ uriaş al celor de la Rangers. Internaţionalul român, idol pe Ibrox Park

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 12.10.2021, 13:08

Ianis Hagi a încântat pe toată lumea cu ultimele evoluţii în tricoul naţionalei. Fotbalistul român a uimit toată Europa cu reulita din meciul cu Germania. Nici scoţienii de la Rangers nu au rămas impasibili la reuşitele internaţionalului român.

Ianis Hagi, aproape de lovitura vieţii după golul magnific marcat cu Germania

Profimediaimages

Ianis Hagi a fost unul dintre cei mai buni tricolori în dubla României cu Germania şi Armenia. Mai ales cu Germania fiul Regelui a încântat pe toată lumea prin reuşita sa fabuloasă de la Hamburg.

Ianis Hagi are Scoţia la picioare

Şi cei de la Glasgow Rangers, echipa unde evoluează internaţionalul român, au lăudat prestaţia lui Ianis din meciul cu Germania. Scoţienii au publicat pe Twiiter filmuleţul cu reuşita lui Ianis de la Hamburg alături de două emoticoane în flăcări. Ianis Hagi a fost titular în ambele jocuri din această lună, iar acum se va întoarce în Scoția, la echipa sa de club.

Clipul cu Ianis Hagi a strâns aproape 2000 de aprecieri pe Twitter în prima oră de la publicare.

Ianis Hagi rămâne fără selecţioner

Ianis Hagi a încântat pe toată lumea cu evoluţiile sale din ultimele două meciuri, dar va rămâne fără selecţioner. Mirel Rădoi a anunţat după România – Armenia 1-0 că va pleca de la naţională la finalul acestor preliminarii. Asta se va întâmpla chiar dacă România va intra în barajele pentru Mondiale.

Dacă le va învinge pe Islanda și Liechtenstein, România va merge la primul baraj, indiferent de ce fac Armenia și Macedonia de Nord în noiembrie. În ultimele două runde, Armenia joacă împotriva Macedoniei de Nord și a Germaniei, în timp ce a treia clasată din acest moment are programate meciuri la Erevan și cu Islanda pe teren propriu.

🔥 @IanisHagi10 🔥 #WCQpic.twitter.com/w9fdovbph5
— Rangers Football Club (@RangersFC) October 12, 2021

Ianis Hagi, pregătit să scrie istorie la Rangers.
Fotbal extern • 22 oct., 8:41
Ianis Hagi, pregătit să scrie istorie la Rangers. Anunțul făcut după victoria cu Brondby
Meciuri tari pentru stranieri în Europa
Fotbal extern • 21 oct., 23:55
Olimpiu Moruțan, pasă de gol în Lokomotiv Moscova – Galatasaray 0-1. Ianis Hagi, titular în Rangers – Brondby 2-0. Înfrângere dramatică pentru Niță în Sparta – Lyon 2-3. Cele mai tari meciuri sunt sunt AICI
Rangers, presată să-l vândă pe Ianis Hagi
Fotbal • 18 oct., 11:44
Rangers, presată să-l vândă pe Ianis Hagi la AS Roma! „Transferul trebuie să se facă!” Ce scriu britanicii despre mutarea anului în Scoția

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
23
oct.
23:34
„Mi-a intrat puţin glonţul”. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă
23
oct.
23:33
Dinamo – Rapid 1-1 | „N-au fost cântăriți niciodată!” Mircea Rednic, dezvăluiri halucinante. „Câinii”, ca în ligile de amatori. „Au avut și 7 kg în plus!”
23
oct.
23:32
Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute
23
oct.
23:24
Dinamo – Rapid 1-1 | Scandal la finalul derby-ului. Cristi Săpunaru, în conflict cu fanii celor din Ştefan cel Mare. Fundaşul a sărit la bătaie
23
oct.
23:11
Dinamo – Rapid 1-1 | „Ne încurcăm cu echipele mici!” Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. „Nu am jucat nimic!”
23
oct.
23:10
Dinamo – Rapid | „Trebuie să ne ridicăm”. Deian Sorescu, dezamăgit după Derby. Ce le-a transmis fanilor după noile restricţii
23
oct.
22:47
Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului
23
oct.
22:25
Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști
23
oct.
22:10
Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor”
23
oct.
22:07
VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund