Închide meniul

Ianis Hagi, avertizat după ce a jucat doar 140 de minute la Rangers în acest sezon: “Nu cred că va mai avea şansa asta la naţională”

Dan Roșu Publicat: 20 noiembrie 2024, 8:34

Comentarii
Ianis Hagi, avertizat după ce a jucat doar 140 de minute la Rangers în acest sezon: Nu cred că va mai avea şansa asta la naţională

Ianis Hagi, în România - Cipru 4-1 - Profimedia Images

Ianis Hagi a avut o evoluţie apreciată la echipa naţională, el reuşind şi un assist, în România – Cipru 4-1. Totuşi, Helmut Duckadam l-a avertizat în legătură cu prezenţa printre tricolori, începând cu 2025, în situaţia în care nu va evolua la echipa de club.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Philippe Clement l-a ţinut mai mult pe bancă în acest sezon, jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro adunând doar 140 de minute pentru Rangers, în toate competiţiile. Mai mult, el nu se află nici pe lista de Europa a echipei de pe Ibrox. Duckadam susţine că Mircea Lucescu ar putea să renunţe la serviciile lui, dacă nu va deveni titular.

Ianis Hagi ar putea pierde naţionala României

”Eu consider că îi va fi foarte greu pe viitor, dacă nu va prinde echipa de club. Acum a avut această șansă oferită de Mircea Lucescu. Meciurile naționalei au fost apropiate.

Pe viitor, dacă până în primăvară dacă nu va prinde echipa de club sau să intre din când în când, va fi greu pentru echipa națională. Nu știu dacă va mai avea această șansă pe care a avut-o până acum”, a spus Helmut Duckadam, citat de digisport.ro.

Ianis Hagi dă totul pentru a ajunge titular la Rangers

Presa din Franţa a scris în ultima perioadă despre interesul lui Strasbourg pentru jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro. Chiar şi aşa, Ianis e cu gândul doar la meciurile tari cu Celtic, din Scoţia, el având contract cu Rangers până în vara lui 2026.

Reclamă
Reclamă

„E complicat să spun ce se întâmplă din ianuarie. Sunt meciuri din trei în trei zile la noi, se întâmplă multe. Eu vreau să joc, e clar, toată lumea ştie asta, pentru asta trăiesc, e pasiunea mea, e clar, vreau să joc.

Avem cinci-şase săptămâni importante la club, cu o finală de Cupă cu Celtic, vrem să câştigăm, vrem să reducem diferenţa de puncte şi să intrăm în lupta pentru campionat.

Vreau să joc mai mult, e clar, dar nu trece o zi pe lângă mine fără să fiu epuizat la sfârşitul zilei şi să mă duc la culcare liniştit că am dat totul să rămân într-o formă cât mai bună”, a spus Ianis Hagi, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga finala masculină de la Australian Open?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:16
LIVE TEXTAryna Sabalenka – Elena Rybakina se joacă ACUM, în finala de la Australian Open. Set URIAŞ făcut de Rybakina
10:58
Ce surpriză: ajuns la 35 de ani, Ciro Immobile s-a înţeles cu Paris FC
10:50
Anunţul oficial: pierdere uriaşă pentru România, pentru barajul cu Turcia. Jucătorul care e OUT
10:36
Mircea Lucescu, nou anunţ despre starea de sănătate după ce a fost internat de două ori: “Nu vă faceţi griji”
10:34
Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB
10:29
“Dacă voi susţine pe cineva…”. Rafael Nadal va fi prezent la finala Carlos Alcaraz – Novak Djokovic, de la Australian Open
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 4 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 5 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 6 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi”
Citește și