Închide meniul

Înlocuitorul perfect pentru Mirel Rădoi! “Fac pariu pe cât vreți!” Cine este antrenorul care ar putea califica România la un turneu final

Antena Sport Publicat: 12 noiembrie 2021, 9:27

Comentarii
Înlocuitorul perfect pentru Mirel Rădoi! Fac pariu pe cât vreți! Cine este antrenorul care ar putea califica România la un turneu final

Profimediaimages

Victor Pițurcă este cel care poate duce naționala la un nou turneu final, este convins Dumitru Dragomir.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“L-aș alege pe Pițurcă. E încă tânăr, arată tânăr. Fac pariu pe cât vreți că dacă-l pun pe Pițurcă, la viitoarele calificări – că s-a terminat cu asta de acum – stăm bine. Nu Stoichiță e vinovat. Rădoi e un antrenor care a avut succes la tineret, dar aici nu i-a ieșit.

Sunt mulți alți antrenori buni, Luceștii, Dan Petrescu, Iordănescu bătrân și chiar ăl’ tânăr. Totuși, Pițurcă a calificat de 3 ori echipa națională la turnee finale. Pe cine Dumnezeu să pui? Pe unul cu experiență!”, a spus Mitică Dragomir conform gsp.ro.

Gabi Tamaș, lobby pentru Victor Pițurcă

Ca și Dumitru Dragomir, Gabi Tamaș merge și el pe mâna lui Victor Pițurcă.

’Nea Piţi! V-am închis gura”, a răspuns Gabi Tamaș când a fost întrebat despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi.

Reclamă
Reclamă

Visul lui Victor Pițurcă

Pițurcă chiar spunea într-un interviu pentru AntenaSport că Burleanu l-a rugat să rămână la prima reprezentativă. Fostul selecționer ar fi dispus să revină, visul său fiind să ducă naționala la un Mondial.

Am mai multe regrete. Cel mai mare dintre ele este acela că nu am reușit să calific naționala la un Campionat Mondial. Ăsta este regretul meu la echipa națională. Visul meu este să duc naționala la un Mondial.

Dacă ar fi să mă mai întorc, asta mi-aș dori foarte mult. După ce am reușit trei calificări la Campionatul European, ăsta este visul meu.

Reclamă

Să duc naționala la un Mondial. Nu are treabă cu actuala conducere a FRF, dacă ar fi să mă întorc. La echipa națională vii pentru fotbalul românesc, vii pentru echipa națională”, spunea Pițurcă, pentru AntenaSport, în urmă cu vreo șase luni.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:18
Benfica – Sporting 1-1. Remiză în „Clasicul” Portugaliei. Echipa lui Jose Mourinho rămâne neînvinsă „acasă”
23:52 5 dec.
Președintele Federației din Turcia a “uitat” de barajul cu România. Declarație arogantă după tragerea la sorți
23:46 5 dec.
“FIFA a aranjat tragerea pentru noi”. Reacţie categorică a americanilor după ce şi-au aflat grupa de la World Cup 2026
23:38 5 dec.
Bilanțul României contra posibilelor adversare de la World Cup 2026: un meci istoric și un discurs memorabil
23:23 5 dec.
Florin Purece, tiradă la adresa colegilor, după 0-3 la Oțelul: „Mă simt umilit. Fac un apel public”
23:00 5 dec.
FIFA anunţă sâmbătă (19:00, AntenaPLAY) programul complet şi stadioanele unde se vor juca meciurile de la World Cup 2026
1 EXCLUSIVMircea Rednic, revenire senzaţională în Liga 1! Are contractul pe masă 2 Lando Norris, cel mai rapid și în a doua sesiune de antrenamente de la Abu Dhabi! Programul complet al weekendului decisiv 3 VIDEOTragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 | România a aflat cu cine poate juca. Cum arată toate grupele 4 VideoLando Norris l-a evitat în ultima secundă pe Verstappen: “Ce face omul ăsta? Era să ne lovim” 5 S-a decis cine arbitrează confruntarea FCSB – Dinamo 6 Cum arată “grupa morţii” de la World Cup 2026 şi care sunt cele mai aşteptate dueluri
Citește și