Florin Niţă, mai motivat ca niciodată înainte de Islanda – România
România va întâlni mâine seară Islanda, echipă care ne-a eliminat în semifinalele barajului pentru EURO 2020, scor 1-2. Florin Niţă este mai motivat ca niciodată şi anunţă că tricolorii vor să plece de la Reykjavik cu cele 3 puncte.
“Mă concentrez asupra meciului şi mă gândesc la ce am de făcut. Înainte de meciuri am analiza video cu fiecare atacant, mijlocaş sau jucător mai periculos. Încerc să nu pun presiune pe mine. Meciul de anul trecut a venit după o perioadă destul de grea.
Acum suntem mult mai montaţi, echipa este un atuu. Îmi doresc să câştigăm şi să nu iau gol. Vreau să ne întoarcem cu o victorie din Islanda. M-am bucurat foarte mult că am avut şansa să devin titular, dar am rămas acelaşi”, a spus Florin Niţă pentru FRF TV.
Tricolorii au fost așteptați de fani în Islanda! Primire de zile mari pentru Rădoi și compania
România a aterizat azi noapte în Islanda. Tricolorii au ajuns la Reykjavik în apropiere de miezul nopții, după un zbor de peste 5 ore și au avut parte de o primire călduroasă. Chiar dacă vremea nu este foarte prietenoasă, un grup de peste 50 de români stabiliți în Islanda au venit la hotelul unde sunt cazați Rădoi și compania.
Primii care au ajuns la hotel au fost Stoichiță și Burleanu. Aceștia au purtat un scurt dialog cu fanii. Au urmat apoi tricolorii lui Rădoi. Suporterii prezenți la hotel au scandat minute în șir „România, România”. Fanii au salutat apoi fiecare tricolor în parte.
- Florin Niţă, mai motivat ca niciodată înainte de Islanda – România
- Ce spune despre schimbarea de atitudine din tabăra tricolorilor
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Mircea Lucescu, şansă pentru fotbalistul român din Germania. Îl urmăreşte pe viu, în Antalya
- Decizia luată de Mircea Lucescu la început de 2026. Unde va merge selecționerul României
- Jucătorul din naţionala României, gata de transfer! E asaltat de oferte “foarte bune financiar”
- Cerinţa lui Cosmin Olăroiu să fie selecţioner al României. Gino Iorgulescu, dezvăluire despre negocierea secretă cu Burleanu
- Adrian Ilie și-a dezvăluit dorința pentru anul 2026: “Pe plan sportiv”































