Închide meniul

Israel – România nu se mai joacă la Budapesta! Anunț de ultimă oră pentru „tricolori”

Alex Ioniță Publicat: 27 octombrie 2023, 19:33

Comentarii
Israel – România nu se mai joacă la Budapesta! Anunț de ultimă oră pentru tricolori”

„TricoloriI”, în duelul cu Israel / Profimedia

Israel – România nu se mai joacă la Budapesta! „Tricolorii” lui Edi Iordănescu nu vor mai disputa parida cu selecționata din „Țara Sfântă” în capitala Ungariei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida dintre Israel și România este programată de data de 18 noiembrie, de la ora 21:45. Meciul reprezintă penultimul duel al primei reprezentative, din cadrul preliminariilor pentru Campionatul European din 2024.

Israel – România nu se mai joacă la Budapesta! Partida ar putea fi mutată la Debrețin

Potrivit informațiilor oferite de digisport.ro, meciul dintre Israel și România ar putea fi mutată la Debrețin. Astfel, „tricolorii” nu vor mai disputa meciul în capitala Ungariei, așa cum a fost cazul și la partida cu Belarus.

Motivul pentru care partida nu se poate disputa în capitala Ungariei este cauzat de meciul dintre Belarus și Andorra, care se joacă tot pe data de 18 noiembrie, în Budapesta.

Sursa citată anterior anunță faptul că poliția maghiară a anunțat faptul că nu poate acoperi ambele evenimente, iar, astfel, duelul României va trebui mutat.

Reclamă
Reclamă

În momentul de față, o altă variantă probabilă pentru disputarea partidei este Debrețin. Oficialii Federației Române de Fotbal au fost nevoiți să anuleze rezervările făcute pentru Budapesta, iar acum așteaptă o variantă oficială, înainte de a organiza o nouă deplasare.

Iată situația din grupa României, înainte de partidele din luna noiembrie.

1. România – 16 puncte (8 meciuri)
2. Elveția – 15 puncte (7 meciuri)
3. Israel – 11 puncte (6 meciuri)
4. Kosovo – 7 puncte (7 meciuri)
5. Belarus – 6 puncte (8 meciuri)
6. Andorra – 2 puncte (8 meciuri)

Reclamă

Câte bilete s-au vândut pentru România – Elveţia

Fanii iau cu asalt Arena Naţională pentru meciul România – Elveţia, care va fi LIVE VIDEO, pe 21 noiembrie, de la ora 21:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Oficialii FRF anunţă că s-au epuizat deja jumătate dintre biletele puse în vânzare pentru meciul care o poate duce pe naţionala antrenată de Edi Iordănescu la turneul final. Interesul este unul uriaş.

„Până la finalul zilei de joi, 26 octombrie, adică în primele 4 zile de la startul vânzării, 50% din biletele la meciul România-Elveția au fost deja procesate. Mulțumim tuturor suporterilor care vor fi alături de tricolori!

Prețuri bilete:
35 lei – Peluze
60 lei – Tribune
300 lei – VIP albastru
500 lei – VIP roșu

Ca urmare a prezenței numeroase a copiilor pe Arena Națională, la meciul cu Andorra, în semn de mulțumire pentru atmosfera creată de copii și comportamentul acestora, Federația Română de Fotbal a extins sectorul Family Zone pentru întreaga capacitate a celor două tribune. Astfel, copiii cu vârsta sub 14 ani au acces gratuit la ambele tribune, alegând tipul biletului (copil) în efectuarea comenzii. Datele copiilor trebuie, de asemenea, să fie introduse în comandă pentru a le fi eliberate bilete cu valoare zero. Pentru ca un copil să beneficieze bilet, e necesară prezența a cel puțin unui adult și se pot comanda maximum 4 bilete”, anunţă frf.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:19
“Continuaţi cu Mandorlini?” Anunţul noului preşedinte de la CFR Cluj, Iuliu Mureşan!
23:53 20 oct.
Lumea sportului în stare de șoc! A murit la doar 29 de ani
23:53 20 oct.
“Viciere de rezultat” Golul cu care Petrolul a învins-o pe CFR Cluj trebuia să fie anulat!
23:24 20 oct.
Anunţul lui Eugen Neagoe despre Mandorlini, după ce a fost implicat într-un conflict cu antrenorul CFR-ului
23:22 20 oct.
UPDATEMoment şocant! Jucătorul CFR-ului a spart un laptop în timpul meciului cu Petrolul. Reacția fotbalistului
23:10 20 oct.
Scandal între Andrea Mandorlini şi Eugen Neagoe! S-au îmbrâncit pe gazon! Arbitrii au intervenit
1 BREAKING NEWSLovitură cumplită pentru CFR Cluj! Louis Munteanu, out înaintea meciului cu Petrolul 2 Gigi Becali a făcut anunţul: 3 jucători sunt OUT din lotul FCSB, după ruşinea cu Metaloglobus 3 Gata! Pleacă Charalambous și Pintilii de la FCSB? Gigi Becali a făcut anunţul oficial 4 Andrei Vlad şi-a cerut singur schimbarea după ce a luat 4 goluri: “A cedat psihologic” 5 Reacţia oficială după ce Mihai Stoica a anunţat ce transfer spectaculos pregăteşte FCSB 6 Cristi Chivu, lăudat din nou de marele Fabio Capello: “Este foarte spectaculos de privit. A rezolvat cel mai important lucru”
Citește și