Închide meniul

Jucătorii naţionalei au efectuat vizita medicală pentru EURO 2024! Anunţul FRF

Bogdan Stănescu Publicat: 19 martie 2024, 14:19

Jucătorii naţionalei au efectuat vizita medicală pentru EURO 2024! Anunţul FRF

Denis Alibec, la vizita medicală / Sursa foto: frf.ro

Jucătorii naţionalei au efectuat vizita medicală pentru EURO 2024! FRF a anunţat, pe site-ul său, că toţi “tricolorii” au trecut vizita medicală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe site-ul Federaţiei Române de Fotbal a fost publicată şi o imagine cu Denis Alibec, de la vizita medicală.

Jucătorii naţionalei au efectuat vizita medicală pentru EURO 2024! Anunţul FRF

Ieri și azi, jucătorii convocați pentru aceste două meciuri de pregătire au efectuat vizita medicală premergătoare turneului final din Germania, care va avea loc vara viitoare. Tricolorii au fost împărțiți în două grupe, de 14 și 15 jucători, iar luni și marți au fost testați medical înainte de Campionatul European din Germania. Suntem sănătoși, motivați și vom fi și pregătiți!”, a transmis FRF, pe site-ul oficial.

Călcâie, loburi şi goluri spectaculoase au reuşit „tricolorii” în jocul-şcoală intens din cantonamentul de la Mogoşoaia. Ianis Hagi, Denis Alibec şi Mihăilă au făcut show total la antrenamentul naţionalei.

Ianis Hagi a fost printre cei mai activi jucători ai naţionalei. Fiul lui Gică Hagi a marcat mai multe goluri şi a reuşit driblinguri spectaculoase.

Reclamă
Reclamă

Unul dintre acestea a fost cu călcâiul. Şi Denis Alibec a încercat să marcheze cu călcâiul în miuţa 5 la 5. Imaginile video de la antrenamentul naţionalei au fost publicate pe contul de YouTube al naţionalei.

Valentin Mihăilă a avut şi el o acţiune spectaculoasă în jocul-şcoală. El a luat o acţiune pe cont propriu, a driblat doi adversari şi a finalizat superb, cu lob. Din păcate pentru el, mingea a trecut puţin pe lângă poartă.

Darius Olaru şi-a dezvăluit cele două obiective uriaşe din 2024: „Vreau titlul cu FCSB şi să ajung în semifinală la EURO!”

Darius Olaru şi-a dezvăluit cele două obiective uriaşe din 2024. Olaru a dezvăluit că vrea să câştige campionatul cu FCSB şi să joace în semifinalele EURO 2024 cu România.

Reclamă

Olaru a marcat 14 goluri în acest sezon al Ligii 1 pentru FCSB şi este pe locul al doilea în clasamentul golgheterilor, la un gol în spatele colegului său de la FCSB, Florinel Coman.

Am un an al cifrelor foarte bun. Mi-am ajutat echipa cu multe goluri şi pase de gol. Mă bucură acest fapt. Finalul perfect de sezon ar fi să câştig campionatul şi să ajung într-o semifinală de EURO. Este presiune la EURO. Nu cred că s-a schimbat. L-am cunoscut la Mediaş, e la fel din prima zi. Îşi doreşte şi munceşte foarte mult pentru a-şi realiza visul. Cred că factorul principal a fost grupul.

Suntem aceeaşi jucători de la convocare la convocarea şi ne-a unit mai mult. Trebuie să fie un prim pas. Ştiam că am avut două turnee finale de U21 , ştiam că vor veni aceste generaţii din spate. Din Nicolae Stanciu aş lua calitatea de lider şi din Drăguşin aş lua ambiţia lui. Nu vreau să mă gândesc la startul sezonului viitor. Am o treabă de terminat la club şi acum am două meciuri la naţională şi trebuie să ne pregătim cât mai bine pentru EURO”, a spus Darius Olaru într-un interviu acordat FRF TV.

Lotul României pentru dubla cu Irlanda de Nord şi Columbia

Lotul României pentru dubla cu Irlanda de Nord şi Columbia a apărut sâmbătă, la ora 13:00, pe site-ul frf.ro. Iată cum arată acesta:

PORTARI
Horațiu MOLDOVAN (Atletico Madrid | Spania, 9/0), Florin NIȚĂ (Gaziantep | Turcia, 19/0), Ștefan TÂRNOVANU (FCSB, 1/0), Marian AIOANI (FC Rapid 1923, 0/0);

FUNDAȘI
Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 15/1), Cristian MANEA (CFR Cluj, 24/2), Vasile MOGOȘ (CFR Cluj, 4/0), Andrei BURCĂ (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 25/1), Radu DRĂGUȘIN (Tottenham | Anglia, 13/0), Adrian RUS (Pafos | Cipru, 19/1), Ionuț NEDELCEARU (Palermo | Italia, 25/2), Bogdan RACOVIȚAN (Raków | Polonia, 0/0), Nicușor BANCU (Universitatea Craiova, 34/2), Deian SORESCU (Gaziantep | Turcia, 14/0);

MIJLOCAȘI
Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 66/14), Marius MARIN (Pisa | Italia, 15/0), Alexandru CICÂLDĂU (Konyaspor | Turcia, 35/4), Răzvan MARIN (Empoli | Italia, 52/3), Olimpiu MORUȚAN (Ankaragucu | Turcia, 14/1), Darius OLARU (FCSB, 15/0), Adrian ȘUT (FCSB, 0/0), Dennis MAN (Parma | Italia, 20/6), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 17/4), Ianis HAGI (Deportivo Alaves | Spania, 31/4), Denis DRĂGUȘ (Gaziantep | Turcia, 8/2), Florinel COMAN (FCSB, 12/1);

ATACANȚI
George PUȘCAȘ (Bari | Italia, 40/11), Denis ALIBEC (Muaither | Qatar, 36/5), Florin TĂNASE (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 17/2).

Columbia – România e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

Meciul Columbia – România, programat marţi, 26 martie 2024, la ora 21:30, se va vedea exclusiv pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. Meciul se va disputa la Madrid, pe stadionul Cívitas Metropolitano. E de aşteptat ca românii din Spania să susţină frenetic naţionala.

Înainte de meciul împotriva Columbiei, „tricolorii” vor disputa primul meci de după România – Elveţia 1-0 împotriva Irlandei de Nord, vinerea aceasta, de la 21:45.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:50

Ambulanţa a intrat pe teren în Metaloglobus – Poli Iaşi! Rareş Ispas s-a accidentat grav

21:40

Răzvan Burleanu, sfaturi pentru Ianis Hagi! Tricolorul, prezent la Mogoşoaia: “Ne dorim să-şi revină”

21:16

VideoKyle Walker, surprins de rezultatul finalei UEFA Champions League: “Mă aşteptam să fie echilibrat”

21:12

Andrei Rațiu a dat verdictul! Cel mai tare adversar din La Liga pentru tricolor: “Au fost meciuri mai grele”

21:01

Gyor domină handbalul feminin! Maghiarele au câştigat Champions League pentru a şaptea oară

21:00

LIVE SCOREMetaloglobus – Poli Iași 0-0 Duel pentru Liga 1 între Ianis Zicu şi Vasile Miriuţă

1 VIDEOOscar Piastri a câştigat calificările Marelui Premiu al Spaniei! Podiumul, completat de Norris şi Verstappen 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti 5 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 6 EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord”
Citește și