Liechtenstein – România | “Dragă Arnar Vidarsson, berea e pregătită”. Românii fac orice pentru stimularea ‘islandezilor: Ce le-au pregătit înaintea meciului din Macedonia de Nord

Gabriel Zamfirescu Publicat: 14 noiembrie 2021, 11:49

Comentarii
Liechtenstein – România | Dragă Arnar Vidarsson, berea e pregătită. Românii fac orice pentru stimularea islandezilor: Ce le-au pregătit înaintea meciului din Macedonia de Nord

Profimedia

Liechtenstein – România e meciul care ne poate duce la barajele pentru Mondiale. Nu mai depindem însă doar de noi după ce nu am bătut Islanda la Bucureşti. Pentru a mai spera la locul 2, România trebuie să fie ajutată de nordici. Naţionala antrenată de Arnar Vidarsson are parte de stimulente serioase înaintea disputei cu Macedonia de Nord.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Românii fac orice pentru ai stimula pe islandezi

Naţionala lui Mirel Rădoi speră ca islanda să o încurce pe Macedonia de Nord. În acest sens, sponsorul tricolorilor a pus la cale o acţiune interesantă înaintea meciului de la Skopje.

“Timișoreana îi răspunde antrenorului Islandei: berea e pregătită!

Cu doar o zi înainte de meciul dintre Macedonia de Nord și Islanda, un panou publicitar amplasat chiar lângă stadionul din Skopje anunță în limba islandeză:

“Dragă Arnar Vidarsson, berea e pregătită!”.

Reclamă
Reclamă

Mesajul, pus la cale de către sponsorul oficial al naționalei României de fotbal, vine ca un răspuns pe cât de amuzant pe atât de serios la declarația antrenorului Islandei, care a spus: “Obținem un rezultat bun în Macedonia, mă întorc și îmi cumpărați o bere”. O zi mai târziu, 3 astfel de panouri îi așteptau deja pe jucătorii Islandezi, pe drumul de la hotelul la care au fost cazați și până la stadionul din Skopje.

Și chiar dacă totul a început ca o glumă, sponsorul naționalei îi promite antrenorului islandez nu doar o bere simbolică, ci bere pentru tot anul, așa cum merită sărbătorită o calificare mult așteptată. Arnar Vidarsson, ai legătura!”, este mesajul sponsorului naţionalei României pentru nordici.

Mai mult, sponsorul naţionalei a mai postat încă un mesaj de îndemn pentru nordici pe o reţea de socializare. “Arnar, ai zis să-ți dăm o bere dacă faceti un meci bun cu Macedonia. Ca să fiți motivați, ridicăm miza și dăm beri pentru tot anul. Ne găsiți la bar, după meci.”, este anunţul postat pe pagina oficială de facebook.

Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:46

Gest superb făcut de Dinamo pentru familia lui Mircea Lucescu. Fanii sunt invitați să contribuie

18:37

FotoRămas-bun, Mircea Lucescu! Sicriul fostului selecţioner, depus la Arena Naţională! Hagi şi Răzvan, în lacrimi

18:33

Donald Trump le-a declarat război! Ce presiuni se fac de la Casa Albă către FIFA

18:15

VideoImagini cutremurătoare de la Arena Națională. Răzvan Lucescu își consolează mama lângă sicriu

18:07

VideoImagini copleşitoare! Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi la slujba de priveghi pentru tatăl lui

17:57

VideoAntenaSport Update. Cele mai importante ştiri ale zilei de 8 aprilie

1 UPDATEMircea Lucescu a murit! Spitalul Universitar a confirmat decesul fostului selecționer 2 FotoCum a fost surprins Răzvan Lucescu la Spitalul Universitar, după moartea tatălui Mircea Lucescu 3 Averea colosală pe care Mircea Lucescu o lasă în urmă. „Il Luce” a murit la 80 de ani 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a murit la 80 de ani! Doliu în fotbalul românesc și mondial 5 Dramă în fotbalul românesc. S-a stins unul dintre acționarii din Liga 1 6 Stadionul care îi va purta numele lui Mircea Lucescu! Anunţul făcut după decesul marelui nostru campion
Citește și