Mirel Rădoi, răspuns după declaraţiile lui Mircea Lucescu: „Poate fi chiar însuşi Mircea Lucescu viitorul antrenor al naţionalei”

Antena Sport Publicat: 1 iulie 2021, 14:25

Comentarii
Mirel Rădoi, răspuns după declaraţiile lui Mircea Lucescu: „Poate fi chiar însuşi Mircea Lucescu viitorul antrenor al naţionalei

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

„În momentul de faţă oricine poate fi adus în locul meu aici. În momentul în care va fi plătită acea clauză, şi mâine putem renunţa. Asta nu e o problemă. Atât timp cât este o clauză şi de o parte şi de alta, se poate renunţa şi de o parte şi de alta.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi: „Poate fi chiar însuşi Mircea Lucescu viitorul antrenor al naţionalei”

Poate fi chiar însuşi Mircea Lucescu viitorul antrenor. Acum discuţiile sunt numeroase, mai ales că nu au fost nici rezultatele pe care cu toţii ni le-am dorit. Şi fost şi o atitudine mai ostilă faţă de abordarea fiecărei partide, că suntem prea ofensivi, că atacăm prea mult, că nu gestionăm rezultatul”, a comentat Rădoi, joi, într-o conferinţă de presă.

El l-a contrazis pe preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, care a spus că România se putea califica din orice grupă a Euro-2020.

„Bine, acum, după ce vedem meciurile e uşor să spunem că era uşor şi pentru România. Eu mă uit la grupa cu Macedonia, Ucraina, o grupă destul de echilibrată, cu echipe foarte bune, care au arătat din punctul medu de vedere…. Exceptând Germania, toate echipele participante au arătat mult mai bine la Euro-2020 decât în calificări. Nu mă refer la numărul de puncte, ci la joc. Cred că pentru România, dacă ar fi fost calificată la Campionatul European, ar fi fost foarte greu pentru noi să trecem de faza grupelor. Trebuie să fim realişti, sunt cu aceşti băieţi de un şi ceva, îi ştiu, le ştiu potenţialul, le ştiu valoarea, dar trebuie să acceptăm şi valoarea adversarului”, a precizat selecţionerul.

Mircea Lucescu l-a lăudat pe Marco Rossi

În urmă cu mai mult de o săptămână, Mircea Lucescu l-a lăudat pe fostul său elev de la Brescia Marco Rossi, precizând că l-ar dori pe acesta cândva la naţionala României.

Reclamă
Reclamă

„Mi-ar plăcea să-l văd într-o zi la naţionala României”, a spus Lucescu, întrebat fiind ce părere are de selecţionerul Ungariei.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:30

Ultimele detalii despre transferul carierei pentru Andrei Rațiu. Ce contract i se pregătește în Premier League

9:26

Marius Baciu, şedinţă cu fanii FCSB-ului după ce i s-a cerut demisia! Cei 4 jucători care au participat şi concluzia suporterilor

9:04

I-au cerut demisia lui Mirel Rădoi de la Gaziantep. Reacția furibundă a antrenorului, după un nou eșec

8:59

VIDEOLionel Messi, magistral la 39 de ani! A marcat 4 goluri în meciul în care Inter Miami şi-a zdrobit adversara

8:42

Turcii i-au dat vestea cea mare lui Gigi Becali, în privința transferului lui Denis Drăguș la FCSB

8:22

Starul lui Liverpool a bătut palma cu Manchester City! Lovitură de 100 de milioane de euro în Premier League

1 Locul din România unde Cosmin Olăroiu investește 100.000.000 de euro. Afacerea cu care dă lovitura 2 Jucătorul de la Dinamo dat exemplu de Florin Maxim: „Acolo e diferenţa” 3 Fiorentina – Frosinone 0-3. Bîrligea a debutat la noua echipă. Dezastru pentru Radu Drăguşin 4 Dublă-lovitură! Clubul din Liga 1 vrea să transfere de la Dinamo şi Rapid 5 Dinamo a transferat atacant, chiar de la un club cu care a făcut afaceri în trecut 6 Fotbalul românesc a mai pierdut un alt nume după Nae Ungureanu. A murit în incendiu: „Ce dramă, ce destin, ce nenorocire!”
Citește și