Mirel Rădoi, şocat de Constantin Budescu! “Ne miram cu toţii cât de bine arăta”. Budi a slăbit la arabi pentru a juca la naţională

Antena Sport Publicat: 1 iunie 2021, 11:03

Comentarii
Mirel Rădoi, şocat de Constantin Budescu! Ne miram cu toţii cât de bine arăta. Budi a slăbit la arabi pentru a juca la naţională

Mirel Rădoi, şocat de Constantin Budescu!

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“El e fit că el şi-a dorit asta şi are ambiţia. Mi-a spus Dică că erau perioade şi la FCSB când avea două kilograme în plus şi slăbea imediat, în două zile. A înţeles că dacă are o greutate în plus, nu poţi face parte din grupul ăsta. Aseară, când a ajuns, ne miram cu toţii cât de bine arăta. Chiar nu se simţea că ar fi afectat că a slăbit cele trei kilograme”, a spus Rădoi, într-o conferinţă de presă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi, şocat de Constantin Budescu! Denis Alibec îl invidiază

Prietenul lui Budescu, Denis Alibec, va încerca şi el să ia exemplul lui Budi şi să mai dea jos câteva kilograme.

”Am vorbit cu Budescu. Era bucuros că vine acasă, dar mai durează până vine. Îmi dă o motivație când am văzut cât a slăbit. Trebuie să îi cer și eu regimul. Prea de tot!

Mă simt destul de bine, mai am de recuperat, dar cred că sunt la 70% și prin pregătire și jocuri o să îmi revin. M-am dus acolo(n.red. Kayserispor) să joc și să dau jocuri și sper să ajung mai sus, la primele trei, sau să prind un nou transfer”, a declarat Denis Alibec, într-un interviu acordat FRF TV.

Reclamă
Reclamă

Urletul de descătușare al lui Budescu după ce Damac s-a salvat de la retrogadare

Constantin Budescu a făcut spectacol la finalul meciului care a dus la salvarea matematică de la retrogradare a clubului său, Damac. Echipa jucătorului de 32 de ani s-a impus cu 2-0 în fața lui Al Taawon și a scăpat miraculos.

Schimbat în minutul 74, Budescu a așteptat cu telefonul pornit fluierul de final, pentru ca apoi să urle de fericire, alături de colegii săi de la Damac. Filmulețul a ajuns pe contul său e Instagram.

Reacția lui Budescu a fost una normală, dacă ținem cont de dramatismul ultimelor meciuri din Arabia Saudită. Cinci formații au terminat sezonul cu 36 de puncte, iar, prima picată, Al Quadisiya, a adunat doar 35 de puncte.

Reclamă

Culmea e că puțină lume le mai dădea șanse celor de la Damac să se salveze, situația fiind la un moment dat dramatică. Au urmat însă 9 meciuri fără înfrângere, în care echipa a adunat 19 puncte, terminând pe poziția a 11-a din 16 echipe.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:00

Gigi Becali a dat cea mai tare lovitură la FCSB! “Semnează pe 2 ani”

15:57

LIVE VIDEOCursa Marelui Premiu de la Monaco e ACUM, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Kimi Antonelli, în pole-position

15:55

Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

15:16

OFICIAL Petrolul a anunţat numele noului antrenor al echipei

15:09

Frederic Vasseur a revenit în paddock la Marele Premiu de la Monaco, după ce sâmbătă ajunsese în spital

15:01

Răsturnare de situație: jucătorul considerat transferat la FCSB semnează cu altă echipă!

1 OFICIAL | Nuno Campos, înlocuitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo. Anunţul clubului 2 Starul Universităţii Craiova, pe lista echipei care a făcut spectacol în Champions League! 3 O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos 4 Ce se mai ştie de Leni Celnicu, prima soție de care Gică Hagi a divorţat pentru că îi punea miere în cafea. Cum arată acum 5 Nuno Campos trece direct la treabă! Primul lucru pe care îl face noul antrenor de la Dinamo. Kopic, și el implicat 6 Anunţul lui Ioan Ovidiu Sabău despre Denis Alibec, după ce a fost prezentat oficial la Farul
Citește și