Mutarea decisivă pe care Mirel Rădoi a făcut-o în Islanda – România 0-2: “Este corect așa! Că e plimbat peste tot, nu e o problemă care ne aparține”

Antena Sport Publicat: 4 septembrie 2021, 8:29

Comentarii
Mutarea decisivă pe care Mirel Rădoi a făcut-o în Islanda – România 0-2: Este corect așa! Că e plimbat peste tot, nu e o problemă care ne aparține

frf.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mirel Rădoi a surprins pe toată lumea cu Islanda. Selecționerul a decis să îl folosească pe Deian Sorescu în partea stângă, în linia ofensivă. O poziție pe care căpitanul dinamovist nu joacă la echipa de club, însă la națională a avut un randament bun.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cornel Dinu, unul dintre contestatarii selecționerului, a lăudat de această dată alegerea lui Mirel Rădoi.

Cornel Dinu l-a lăudat pe Mirel Rădoi

E important că am câştigat, e o revenire in calculele grupei si nu pot să spun decât cum spunea mama lui Napoleon: ”numai sa dureze”.

Linia de mijloc mi se pare competitivă.  Am rezerve în continuare la Chiricheş, mai puţin la Nedelcearu, nu cred că este o soluţie Camora. Soluţia cu Man este destul de bună, la fel şi cu Alibec ca vârf împins, un vârf pe care se poate lansa atacul, un jucător care atunci când este cu faţa la poartă poate fi periculos pentru defensiva adversă.

Din toate punctele de vedere, Sorescu este un atacant. Aşa cum l-a dispus Rădoi este corect după părerea mea. Este eminamente atacant, un jucător de pătrundere, de forţă, de execuţie. Că e plimbat peste tot, e o problemă care nu ne aparţine nouă. Mie mi s-a părut în progres Nedelcu” a spus Cornel Dinu pentru telekomsport.ro.

Reclamă
Reclamă

Mirel Rădoi a surprins pe toată lumea, chiar și pe propriii jucători! „Nu mă așteptam să fiu titular!”

Transferat recent în Germania, acolo unde evoluează pe postul de fundaș central, Dragoș Nedelcu a fost chemat de Rădoi la națională. Tânărul jucător de la Fortuna Dusseldorf a fost folosit ca titular, lucru care l-a surprins și pe el.

Nu mă aşteptam să fiu titular, cu mister e foarte greu să-ţi dai seama dacă joci sau nu. Asta e strategia lui. Eu am fost pregătit pentru orice şi, când am aflat că joc, mi-am dorit să-mi ajut echipa mult.

Cred că în plus am avut agresivitate şi iniţiativă, pentru că ne-am dorit foarte mult şi ne-am dorit să jucăm şi asta s-a văzut, pentru că a fost un joc destul de plăcut„, a declarat Dragoș Nedelcu după Islanda – România 0-2.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:11

Veste teribilă din Premier League! Starul unei naționale este în pericol să rateze World Cup

19:02

Lovitură de proporții pentru Mirel Rădoi! Gaziantep a primit interdicție la transferuri

18:41

Rapid l-a vizitat pe legendarul Rică Răducanu, după ce fostul mare portar al giuleştenilor a împlinit 80 de ani!

18:40

Bogdan Andone, discurs sincer înaintea meciului cu Rapid: „Suntem cei mai mari proști, începând cu mine”

18:39

Motivul pentru care Florentino Perez vrea alegeri pentru șefia Realului: 1,57 miliarde de euro

18:22

Barcelona i-a găsit înlocuitor lui Robert Lewandowski! Au început negocierile pentru aducerea vârfului din Premier League

1 Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon 2 VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român 3 Robert Lewandowski a spus ”DA”! Atacantul Barcelonei va primi un salariu anual de 90 de milioane de euro 4 “Vreau să subliniez asta”. Ce a spus preşedintele lui Inter despre Cristi Chivu, după eventul reuşit 5 Decizia radicală luată de Sorana Cîrstea la Roma, chiar la miezul nopţii 6 Ce gafă a putut face Emil Boc, după ce U Cluj a fost învinsă dramatic de Univ. Craiova în finala Cupei României
Citește și