Nicolae Stanciu, ghinionistul de serviciu în Liechtenstein – România! Mijlocașul a ratat o lovitură de la 11 metri

De Dragoș Vasile
Publicat: 14 noiembrie 2021, 19:55

Nicolae Stanciu a fost ghinionistul de serviciu în Liechtenstein – România. La scorul de 1-0 pentru ”tricolori”, mijlocașul a ratat o lovitură de la 11 metri.

Nicolae Stanciu a ratat penalty în Liechtenstein – România

Nicolae Stanciu, ghinionistul de serviciu în Liechtenstein – România

România a avut o ocazie uriașă de a se desprinde pe tabelă în meciul cu Liechtenstein. Dennis Man a deschis scorul, iar Nicolae Stanciu putea majora avantajul.

În minutul 32, ”tricolorii” au primit penalty după consultarea sistemului VAR. Stanciu a fost desemnat să bată, însă mijlocașul a ratat. Fotbalistul Slaviei Praga a trimis puternic, dar în dreapta porții lui Buchel.

România a deschis scorul în meciul cu Liechtenstein, dar fanii ”tricolorilor” nu s-au putut bucura absolut deloc. În acelaşi minut, Macedonia de Nord a marcat golul de 1-0 din meciul cu Islanda, decisiv pentru noi.

Macedonenii nu ne-au lăsat să ne bucurăm. Ducă Dennis Man a marcat după un corner, în minutul 8, în celălalt meci, la Skopje, Ezgjan Alioski ne arăta cum trebuia să jucăm pentru a marca contra Islandei.

Calculele sunt simple în grupa României. Pentru a ajunge la baraj, tricolorii au nevoie de victorie, dar şi ca Macedonia de Nord să nu treacă de Islanda, echipă care nu a primit gol pe Ghencea, joia trecută.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche și Maria Popovici prepară clătite speciale

Nicolae Stanciu, asaltat cu oferte
Fotbal extern • 29 nov., 9:23
Nicolae Stanciu, asaltat cu oferte. Slava Praga cere o sumă uriașă pentru transfer. ”Acum, la cum joacă, doar n-o să-l dea pe 5-6 milioane”
Nicolae Stanciu, Slavia Praga
Fotbal extern • 28 nov., 17:42
Nicolae Stanciu, gol fabulos în Slavia Praga – Teplice 3-0! Mijlocaşul român l-a lăsat cu gura căscată pe portarul advers
Mirel Rădoi, în timpul unui meci
Echipa naţională • 11 nov., 23:20
România – Islanda | Mirel Rădoi a făcut 3 schimbări într-un singur minut. Stanciu a fost înlocuit cu Moruţan. Alibec a fost scos şi el de pe teren
Anamaria Prodan, goală pe internet. Ce reacție a avut și cum explică apariția pozelor
14:41 Cum arată cotele de la FIFA Best după ce Lionel Messi a câştigat Balonul de Aur 13:57 EXCLUSIV AS.ro LIVERomânii petrec cu sarmale, în Emirate! ”Suntem inventivi, ne descurcăm peste tot!” Isăilă și Olăroiu se vor duela de Crăciun 13:55 Mesajul lui Karim Benzema, după ce Messi a câştigat Balonul de Aur 2021: „Joc fotbal pentru voi! Spectacolul trebuie să continue!” 13:34 Lionel Messi, uimit şi el după al şaptelea Balon de Aur câştigat: „Nu ştiu dacă acest record va fi doborât. Este ceva impresionant” 13:22 Balonul de Aur 2021 | „Mă bucur că l-a luat Leo!” Gică Popescu mizează pe Messi şi în 2022: „Mă uit cine ar putea să îl bată!” 12:29 Balonul de Aur 2021 | Nemţii fac scandal uriaş după ce Lionel Messi a câştigat Balonul de Aur. „”De ce nu i l-au dat lui Pele? Cine l-a votat acum a votat în memoria lui Messi” 12:04 Șengelia evoluează pentru Georgia cu ”dezlegare” de la Moscova 11:54 „L-am văzut plângând!” Noi detalii despre bărbatul celebru care a crezut că a avut o relaţie cu un model timp de 15 ani. Femeia era o escroacă de 50 de ani: „Mi-a zis că este la terapie intensivă!” 11:10 „Vorbim de acelaşi antrenor: Gigi Becali!” Autoritatea lui Toni Petrea la FCSB după victoriile cu Botoşani şi Universitatea Craiova, ironizată: „Nu s-a schimbat nimic!” 10:45 Balonul de Aur 2021 | „Messi cel mai bun fotbalist care a existat vreodată, dar nu a meritat să câştige anul acesta!” Verdictul lui Dan Petrescu