Nu e glumă! Ştefan Radu, tentat să revină la echipa naţională. Jocurile Olimpice, o provocare pentru fundaşul român

Iulian Focșăneanu Publicat: 21 noiembrie 2020, 6:57

Comentarii
Nu e glumă! Ştefan Radu, tentat să revină la echipa naţională. Jocurile Olimpice, o provocare pentru fundaşul român

Ştefan Radu ar putea accepta o convocare la naţionala României

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Situaţia s-ar putea schimba, iar Mirel Rădoi şi Adi Mutu pot avea câştig de cauză. Jurnaliştii de la Cittaceleste au dezvăluit că Radu este tentat să joace în tricoul reprezentativei României la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ştefan Radu poate fi convins de Mirel Rădoi să revină la naţionala României

"Cu şapte ani în urmă a fost o despărţire pe care mulţi au considerat-o inexplicabilă. Au fost mulţi care au spus că a avut probleme cu selecţionerul şi cu coechipierii, că a fost influenţat de familie sau că nu a mai fost motivat. Motivaţie care nu i-a lipsit la echipa de club, Lazio, care l-a transformat dintr-un băiat într-o legendă a biancocelestilor. 

Totuşi, există o tentaţie pentru jucător să revină la Jocurile Olimpice de la Tokyo, din 2021. România s-a calificat prin intermediul Europeanului U21, iar Rădoi poate chema trei jucători de orice vârstă. Ideea de a accepta convocarea este pe placul lui Cristian Săpunaru, Bogdan Stancu şi Ştefan Radu", anunţă sursa citată anterior.

Ştefan Radu a scris istorie la Lazio şi poate deveni jucătorul cu cele mai multe apriţii în tricoul grupării din Roma. A adunat până acum 383, cu 18 mai puţin decât liderul all-time Giuseppe Favalli. La naţionala de seniori a României a adunat 13 convocări tot atâtea câte are şi la reprezentativa de tineret.

Mirel Rădoi, pe banca României la Jocurile Olimpice

Adrian Mutu a ţinut să îi transmită lui Mirel Rădoi, după calificarea la Campionatul European de tineret de anul viitor, că planul stabilit iniţial nu se va modifica. Rădoi ar trebui să stea pe banca României U21 la Jocurile Olimpice.

Reclamă
Reclamă

"Din ce l-am văzut pe Mirel, în zilele premergătoare acestei acţiuni era super concentrat. În ceea ce priveşte Olimpiada, dacă Rădoi rămâne la naţionala mare, el va conduce echipa la Olimpiadă. E meritul lui, a adus 10 puncte. Nu e nicio problemă pentru mine, eu am alte lucruri în cap. Acum, că m-am calificat, nu iau meritele altui antrenor", a ţinut să asigure Mutu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:14

Încă un coleg al lui Dennis Man, pe lista lui Bayern Munchen. Cum poate profita Barcelona

11:06

„Joi voi anunța primul transfer la Real Madrid!” Florentino Perez pregătește noua generație de „galactici”

10:29

El e primul transfer pe care îl face Gigi Becali la FCSB în vară! MM Stoica și Baciu l-au urmărit pe stadion

10:17

Anunțul oficial făcut de Ferrari, chiar înainte de Monaco! Leclerc a semnat : „Obiectivul principal: titlul mondial!”

9:55

A început procesul: un pilot australian este acuzat de viol de asistenta lui Michael Schumacher

9:49

“Să nu se supere nimeni”. Gică Craioveanu a văzut ce a făcut Gică Hagi și a dat verdictul

1 Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică! 2 NEWS ALERTPlecat de la Dinamo şi dorit de FCSB, Kennedy Boateng a semnat 3 Se face transferul lui Lindon Emerllahu la FCSB? Fotbalistul a dat răspunsul la ofertă 4 Darius Olaru l-a sunat pe Gigi Becali după victoria FCSB-ului cu Dinamo şi a avut o dorinţă clară 5 FCSB a găsit fundaș stânga pentru viitorul sezon. Merge în cantonament. Gigi Becali: “Fotbalist de fotbalist!” 6 Exod la un club de Liga 1! Șase plecări în aceeași zi
Citește și