Închide meniul

Portarul Columbiei a descris în trei cuvinte naționala României, înaintea amicalului care va fi live pe Antena 1 și în AntenaPLAY

Viviana Moraru Publicat: 24 martie 2024, 13:55

Comentarii
Portarul Columbiei a descris în trei cuvinte naționala României, înaintea amicalului care va fi live pe Antena 1 și în AntenaPLAY

Jucătorii naționalei României, în timpul unui meci/Profimedia

Portarul Columbiei a descris în trei cuvinte naționala României, înaintea amicalului „de foc” de la Madrid. Partida va fi live pe Antena 1 și în AntenaPLAY, marți, de la ora 21:30.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Camilo Vargas a numit echipa naționala ca fiind puternică, rapidă și disciplinată, înaintea confruntării directe de peste două zile.

Portarul Columbiei a descris în trei cuvinte naționala României, înaintea amicalului „de foc”

Camilo Vargas este unul dintre veteranii lotului Columbiei, având 35 de ani. Acesta evoluează la Atlas, formație din prima ligă din Mexic, și a prefațat duelul cu România.

Vargas a subliniat calitățile echipei naționalei, și a oferit un răspuns clar atunci când a fost întrebat despre seria invincibilății echipei sale naționale. Acesta vrea ca naționala sa să-și continue seria de senzație, pentru a scrie istorie.

„România este o echipă puternică, rapid și disciplinată din punct de vedere tactic.

Reclamă
Reclamă

Nu este obiectivul nostru, dar ne motivează să încercăm să construim ceva frumos, ceva istoric”, a declarat Camilo Vargas, conform as.com.

Columbia nu a mai pierdut un meci din iarna lui 2022, mai exact din luna februarie, atunci când erau învinși de Argentina, în grupa de calificare pentru Campionatul Mondial din Qatar. În ultimul meci, columbienii au învins Spania cu 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Daniel Munoz, fundașul celor de la Crystal Palace.

Edi Iordănescu pregăteşte mai multe schimbări în echipa României pentru meciul cu Columbia

Edi Iordănescu pregăteşte mai multe schimbări în echipa României pentru meciul cu Columbia! Selecţionerul României ar urma să înceapă cu Denis Alibec şi Denis Drăguş în atacul României, aşa cum anticipa Marius Şumudică.

Reclamă

Potrivit gsp.ro, Edi Iordănescu ar urma să înceapă meciul cu Columbia cu următorul prim 11:

România: Moldovan – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Cr. Manea – Olaru, M. Marin – Moruțan, Stanciu, Drăguș – Alibec

Selecţionerul Edi Iordănescu pare că şi-a făcut o strategie pentru aceste două meciuri amicale din martie, şi anume să îi vadă la lucru pe cât mai mulţi „tricolori”.

Acesta ar fi motivul pentru care primul 11 cu Columbia ar diferi atât de mult de cel introdus de Edi Iordănescu la meciul România – Irlanda de Nord 1-1.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții.

Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Câte etape de suspendare crezi că va primi Florin Tănase, în cupele europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:54
Dan Petrescu, optimist după Lugano – CFR Cluj. Ce a spus despre ratarea de la 11 metri
0:50
Mirel Rădoi, iritat de Mihai Rotaru: “Văd că acum face şi analize”! A tras o concluzie dură: “Nicio şansă”
0:28
Mihai Rotaru, reacţie spumoasă după FK Sarajevo – Universitatea Craiova 2-1: “Slava, Ucraina”
0:16
“Acasă facem o surpriză și îi «mâncăm»”. Ioan Varga n-are niciun dubiu după Lugano – CFR Cluj
23:44 24 iul.
Romanchuk, eurogol în FK Sarajevo – Universitatea Craiova! Fundaşul lui Rădoi a înscris cu un şut de senzaţie
23:27 24 iul.
FK Sarajevo – Universitatea Craiova 2-1. Alb-albaștrii speră la calificare după ce au scăpat “ieftin” în Bosnia
1 Marius Ştefănescu, acord de principiu cu Dinamo! Gigi Becali va încasa 300.000 de euro 2 Andrea Compagno dă lovitura carierei! Atacantul italian revine în Europa şi va fi coleg cu un tricolor 3 Diagnostic teribil pentru Darius Olaru! Căpitanul FCSB-ului are ruptură musculară! Reacţia lui Gigi Becali 4 Dinamo vrea să dea lovitura în Liga 1! Vladislav Blănuţă e dorit în Ştefan cel Mare 5 Adrian Mititelu l-a împrumutat pe Juan Bauza! Salariu uriaş pentru argentinian 6 Constantin Budescu şi-a găsit echipă: “Este adevărat! E posibil ca în weekend să se finalizeze”
Citește și