Răbufnirea lui Mirel Rădoi: “Credeți că eu le spun să ia roșu?” Mesajul selecționerului pentru jucatori

Antena Sport Publicat: 3 iunie 2021, 8:47

Comentarii
Răbufnirea lui Mirel Rădoi: Credeți că eu le spun să ia roșu? Mesajul selecționerului pentru jucatori

Mirel Rădoi a răbufnit după meciul cu Georgia

Răbufnirea lui Mirel Rădoi se datorează ușurinței cu care jucătorii echipei naționale vad cartonașele roșii. După ce, la acțiunea precedentă, Pușcaș a fost eliminat pentru o intrare neglijență, acum a venit rândul lui Tănase să vadă roșu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răbufnirea lui Mirel Rădoi

Florin Tănase a fost eliminat ușor de arbitru după un gest nesportiv. “Decarul” de la FCSB a ținut mai mult mingea și a fost șicanat în permanență de adversar.

Tănase a răbufnit după sicanele acestuia. Rădoi susține că le transmite mereu jucătorilor să dea pasă mai repede, pentru a evita astfel de situații.

Credeţi că eu le spun să ia cartonaşul roşu? Depinde de decizia lor, de inspiraţia lor. Eu de pe bancă le spun pasă”, a spus Mirel Rădoi în conferința de presă de după meci.

Mirel Rădoi, mulțumit de atitudinea jucătorilor

Chiar dacă România a pierdut, selecționerul s-a declarat mulțumit de atitudinea jucătorilor. Rădoi susține că jucători rămași au reușit să suplinească lipsa lui Tănase.

Reclamă
Reclamă

Nu a fost nicio problemă între mine şi ei. După înfrângerea asta, chiar nu am ce să le reproşez din punct de vedere al atitudinii, al determinării.

Chiar şi-au dorit şi în momentul în care am rămas în 10 oameni. Au înţeles că fiecare trebuie să alerge mai mult pentru a suplini absenţa jucătorului eliminat”, a încheiat Rădoi.

În urma înfrângeri suferite de România, Ciprian Marica a cerut schimbarea selecționerului, dacă acesta nu își va schimba tactica.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:53

Jaqueline Cristian s-a calificat în turul 3 la Miami! Duel “de foc” pentru româncă în meciul următor

8:44

Gigi Becali a anunţat un obiectiv incredibil pentru FCSB în sezonul următor: “Vreau maximul”

8:35

Chirilă, şedinţă tactică cu Andrei Nicolescu la finalul meciului cu Craiova. Ce şi-au spus cei doi: “Eram în lumea mea”

8:12

Neluţu Varga, în extaz! Ce le-a promis jucătorilor săi după victoria cu Rapid: “Îmi fac datoria”

0:35

Daniel Pancu, categoric după CFR Cluj – Rapid 1-0: „Mă gândesc doar la primul loc”

0:28

Iuliu Mureșan jubilează după CFR Cluj – Rapid 1-0. În ce context se va gândi la câștigarea titlului

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și