Selecționerul a anunțat că din primele două urne ar prefera Croația și Irlanda și a explicat motivele pentru cele două alegeri.
”Croaţia, pentru că e un antrenor pe care îl cunosc, mi-a fost antrenor. Am foarte multe informaţii despre el şi am avut o relaţie extraordinară. Mi-a împărtaşit multe din experienţa lui şi ştiu multe lucruri cum le gândeşte.
Irlanda, din urna a doua, ar fi cea mai bună variantă. Pentru că am jucat cu Irlanda de Nord, este o diferenţă, dar în mare cred că lucrurile se potrivesc”, a declarat Mirel Rădoi la Telekom Sport.
Grupa lui Rădoi pentru preliminariile Cupei Mondiale
- Croaţia
- Irlanda
- România
- Luxemburg
- Andorra
Tragerea la sorți pentru preliminariile Mondialului din Qatar, din 2022, va avea loc pe 7 decembrie 2020, la Zurich, au anunțat cei de la FIFA.
- Când va avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile Cupei Mondiale
- Rădoi a anunțat ce adversari și-ar dori
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Cătălin Cîrjan, OUT de la EURO 2025. Lotul de 23 de jucători convocat de Daniel Pancu
- “Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21
- Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”
- Ştefan Baiaram, prima reacţie după ce a ratat EURO 2025: “Îmi doream foarte mult, sunt dezamăgit”
- Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO