Închide meniul

Rămâne Mirel Rădoi selecţionerul României? Fanii i-au scandat numele în timpul meciului cu Liechtenstein

Publicat: 14 noiembrie 2021, 19:47

Comentarii
Rămâne Mirel Rădoi selecţionerul României? Fanii i-au scandat numele în timpul meciului cu Liechtenstein

Profimedia

Fanii i-au scandat numele lui Mirel Rădoi în timpul meciului cu Liechtenstein

În prima repriză a meciului de la Vaduz, suporterii români, prezenţi în număr mare pe stadion, i-au scandat numele lui Mirel Rădoi, pe care l-au asigurat astfel că are parte de sprijinul lor, dacă va lua decizia să rămână selecţioner şi după aceste calificări pentru CM 2022.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi a anunţat că va lua o decizie după meciul cu Liechtenstein

Mirel Rădoi a anunţat după meciul cu Armenia că va lăsa echipa naţională după dubla cu Islanda şi Liechtenstein. Aşteptăm acum o decizie oficială luată de Mirel, după duelul de la Vaduz.

“Federația va trebui să facă evaluarea în funcție de ce se va întâmpla. Pentru mine va fi un eșec dacă nu vom termina pe locul 2. Mă întreb dacă FRF va dori să continue cu un antrenor care termină pe locul 3. Aș face lucrul ăsta, aș continua, dacă ce s-a întâmplat în această perioadă de 2 ani și jumătate, lucrurile pe care noi le-am discutat înainte au fost în regulă. Dacă nu, evident trebuie să vină altcineva.

Nu există nicio ofertă pentru mine din altă parte, ce a existat le-am blocat imediat. Federația știe despre aceste oferte, nu de toate, pentru că unele au fost blocate de mine imediat. Nu știu ce voi face dacă nu rămân la Federație, în acest moment nu am nicio ofertă. Nu știu dacă aș rămâne, voi vedea ce se întâmplă în funcție de jocul de rezultatelor, de discuții. Mai pot rezista, nu ești zi de zi la antrenament așa că e timp mai mult de discuții”, a spus Rădoi, înainte de duelul cu Liechtenstein.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28 18 ian.
VIDEORio Ave – Benfica 0-2. Echipa lui Jose Mourinho se apropie de rivale în clasament
23:27
Dennis Man, pe teren în victoria lui PSV cu Fortuna Sittard. Nota primită de român
23:10
Victor Angelescu, anunț despre transferul lui Olimpiu Moruțan la Rapid. Ultimele detalii despre lovitura iernii în Liga 1
23:06
VideoBenfica lui Jose Mourinho, beneficiara unui autogol rarisim în Liga Portugal! Execuție imparabilă
22:53
„Ești pregătit să iei titlul?” Daniel Paraschiv, mesaj ferm după ce a debutat la Rapid în meciul cu Metaloglobus
22:37
„Vine Olimpiu Moruțan?” Răspunsul clar dat de Costel Gâlcă, după ce Rapid a învins-o la limită pe Metaloglobus
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd” 3 Românca Julia Sauter, în lacrimi după finalul programului de la Europene! Poziţia onorabilă pe care s-a clasat 4 Gigi Becali a vorbit la telefon cu Moruţan, pentru a-l convinge să vină la FCSB: “I-am spus ce salariu îi dau” 5 FotoAfacerea de 30 de milioane de euro pornită de Dumitru Dragomir! Totul are legătură cu Gigi Becali: “Cel mai bun” 6 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări
Citește și