Răzvan Burleanu ar fi contactat înlocuitorul lui Edi Iordănescu la naţionala României. Aşa cum AS.ro a anunţat, Edi Iordănescu a decis să nu mai continue la naţionala României.
Plecarea lui Edi Iordănescu de la naţionala României prinde tot mai mult contur şi în birourile Federaţiei. Contractul actualulul selecţioner expiră la finalul lunii, iar Iordănescu vrea să ia o pauză pentru a sta mai mult cu familie.
De altfel, sursele AntenaSport au dezvăluit că Edi Iordănescu le-a transmis celor din staff încă din Germania că nu va continua pe banca naţionalei României.
Răzvan Burleanu ar fi contactat înlocuitorul lui Edi Iordănescu la naţionala României
Conform fanatik.ro, Răzvan Burleanu l-ar fi contactat pe cel pe care îl vede înlocuitorul perfect pentru Edi Iordănescu. Acesta este nimeni altul decât Mirel Rădoi, cel pe care actualul selecţioner al României l-a înlocuit în 2022.
Edi Iordănescu a refuzat şi toate ofertele de la arabi
Chiar dacă a luat decizia să renunţe la naţională încă din Germania, Edi Iordănescu a mai luat o hotărâre surprinzătoare, aceea de a refuza toate ofertele venite din zona arabă.
Edi Iordănescu a primit o ofertă de nu mai puţin de cinci milioane de euro, din partea celor de la Al-Wahda. Conform surselor AntenaSport, tehnicianul a refuzat propunerea venită de la formaţia din Emiratele Arabe Unite.
De asemenea, aceasta nu a fost singura ofertă pe care Edi Iordănescu a refuzat-o, imediat după ce România şi-a încheiat parcursul la EURO 2024.
Încă din Germania, Edi Iordănescu lăsa să se înţeleagă că familia are mai multă nevoie de el decât echipa naţională, una pe care a dus-o până în optimile EURO 2024, câştigând Grupa E, din care au mai făcut parte Belgia, Slovacia şi Ucraina.
„Pentru mine lucrurile sunt clare, eu sunt mândru de tot, de munca noastră. Cred că această echipă naţională poate să crească. Eu am nevoie de odihnă, după care cu siguranţă va fi o discuţie cu conducerea FRF, cu familia mea.
În momentul ăsta cred că familia mea are nevoie mai mare de mine decât echipa naţională. Au fost multe sacrificii, cu atacuri foarte multe, cu lipsă de încredere. Nu a fost uşor, vom vedea ce vom decide”, spunea Edi Iordănescu, pe 2 iulie.
- Gică Hagi i-a luat apărarea lui Marian Aioani, după gafa din Georgia – România 1-1: “Sper să înveţe”
- Georgienii au remarcat un “tricolor”, după remiza cu România: “A dezamorsat pericolul”
- Veste mare primită de Louis Munteanu! Anunţul făcut de DC United, imediat după golul marcat în Georgia – România
- David Matei, în al nouălea cer după debutul la echipa națională! Ce i-a transmis Gică Hagi înainte să intre pe teren
- Florinel Coman, reacție după primul meci la națională în 571 de zile: „Cu încredere vom putea ajunge departe”

































