România – Armenia | Andrei Ivan, apărat după gafa cu Germania: „E o greşeală, o fac atâţia”. Tricolorii, focusaţi pe meciul din această seară: „Putem ajunge la baraj”

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 11.10.2021, 12:47

Andrei Ivan este apărat după gafa din meciul cu Germania. Directorul tehnic al FRF, Mihai Stoichiţă, îl scuză pe atacantul Craiovei şi spune că tricolorii au uitat deja de meicul cu nemţii. Urmează meciul unei generaţii, în această seară, cu Armenia, pe Ghencea.

Andrei Ivan

Andrei Ivan

România – Armenia e meciul care ne poate asigura în proporţie mare prezenţa la barajele pentru Mondiale dacă îl câştigăm. Până la meciul din această seară, ecourile gafei lui Andrei Ivan de la golul 2 al Germaniei nu s-au stins. Mirel Rădoi a fost nervos la conferinţa de presă dinaintea meciului cu Armenia.

Andrei Ivan, apărat după gafa cu Germania

Şi directorul tehnic al FRF, Mihai Stoichiţă, l-a apărat pe atacantul Craiovei. „E o discuție inutilă! Am stat de vorbă cu toții după meci și am spus că meciul trebuie uitat, nu trebuie făcut un capăt de țară. Următorul meci este important, poate să-ți ofere posibilitatea să te duci la baraj.

Nu are de ce să fie încărcat, Mirel l-a încurajat. La echipa națională ai nevoie de ei tot timpul, și-au făcut treaba foarte bine în alte meciuri. Noi facem un caz din orice. E o greșeală, o fac atâția în lume, nu doar la noi.

Unii sunt foarte vehemenți, că nu e fotbalist, în cazul lui Markovic. Nu ne dăm seama că peste un an sau doi o să avem nevoie de el. Depinde și de el. Ivan e trecut prin multe. Ivan altădată o să fie mai atent. Atât”, a spus Stoichiță, conform sport.ro.

Mirel Rădoi, nervos înainte de România – Armenia

Mirel Rădoi a fost nervos înainte de România – Armenia. Întrebat dacă este convins că Andrei Ivan știa pe cine trebuia să țină la cel de-al doilea gol marcat de Germania, Mirel Rădoi a cedat şi i-a solicitat ofițerului de presă să-l invite pe Ivan la conferință.

„Poți să-l aduci pe Ivan? Te rog frumos, adu-l pe Ivan aici. Că facem circ. Dacă circ vrei, facem circ. Am răspuns imediat după meci. Am spus de atunci că Ivan știe că a greșit. Sunt foarte clare aceste lucruri. Întrebați-l pe Ivan și o să vă lămuriți, că după aia o să spuneți că v-am mințit eu.

Dacă voi vreți să-l decapităm, îl decapităm. Ați văcut-o și cu Markovic, ați făcut-o și cu Ivan. Probabil următorul o să fie Pușcaș, mâine nu o să marcheze nici Keseru, o să-l decapităm și pe el și așa mai departe”, a spus Mirel Rădoi la conferința de presă dinaintea meciului cu Armenia.

Stanciu şi Alibec, titulari în Island
Fotbal extern • 0:45
Nicolae Stanciu va pleca de la Slavia Praga! Impresara Anamaria Prodan, anunţ important despre mijlocaşul naţionalei: „A avut foarte multe oferte”.
Mirel Rădoi
Echipa naţională • 22 oct., 13:03
Surprizele lui Mirel Rădoi! Selecţionerul a anunţat convocările preliminare pentru dubla cu Islanda şi Liechtenstein. Cine va lipsi în meciul cu nordicii
Mirel Rădoi, întors din drum?
Echipa naţională • 21 oct., 0:06
Mirel Rădoi, întors din drum? Anunț șoc la miezul nopții. „Sunt peste 50% șanse să rămână!” Ce l-ar fi făcut să se răzgândească

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
23
oct.
23:34
„Mi-a intrat puţin glonţul”. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă
23
oct.
23:33
Dinamo – Rapid 1-1 | „N-au fost cântăriți niciodată!” Mircea Rednic, dezvăluiri halucinante. „Câinii”, ca în ligile de amatori. „Au avut și 7 kg în plus!”
23
oct.
23:32
Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute
23
oct.
23:24
Dinamo – Rapid 1-1 | Scandal la finalul derby-ului. Cristi Săpunaru, în conflict cu fanii celor din Ştefan cel Mare. Fundaşul a sărit la bătaie
23
oct.
23:11
Dinamo – Rapid 1-1 | „Ne încurcăm cu echipele mici!” Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. „Nu am jucat nimic!”
23
oct.
23:10
Dinamo – Rapid | „Trebuie să ne ridicăm”. Deian Sorescu, dezamăgit după Derby. Ce le-a transmis fanilor după noile restricţii
23
oct.
22:47
Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului
23
oct.
22:25
Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști
23
oct.
22:10
Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor”
23
oct.
22:07
VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund