România bate în Islanda şi speră la Mondiale! Cum arată grupa României şi ce meciuri mai au de jucat tricolorii lui Mirel Rădoi

Gabriel Zamfirescu Publicat: 2 septembrie 2021, 23:38

Comentarii
România bate în Islanda şi speră la Mondiale! Cum arată grupa României şi ce meciuri mai au de jucat tricolorii lui Mirel Rădoi

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dennis Man şi Nicuşor Stanciu ne fac să visăm din nou la Mondiale. Cei doi au marcat pentru victoria nesperată pentru România în Islanda, cu scorul de 2-0. Au fost puncte vitale pentru tricolori care încă mai speră la calificarea la Mondialul din Qatar, după un început ezitant de campanie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România speră la Mondiale

Deşi am început prost preliminariile, cu înfrângeri în faţa Germaniei şi Armeniei, încă mai sperăm la calificare. Urmează două meciuri cruciale pentru elevii lui Mirel Rădoi, cu Liechtenstein duminică, de la ora 21.45, pe propriul teren şi miercuri de la aceeaşi oră, în faţa Macedoniei de Nord.

Apoi, în octombrie ne deplasăm în Germania şi avem de luat o revanşă acasă în faţa Armeniei. În noiembrie închidem campania cu două meciuri. Jucăm acasă returul cu Islanda şi terminăm grupa cu o deplasare facilă în Liechtenstein.

În celelalte meciuri ale serii din grupa noastră Germania a obţinut o victorie scurtă în Liechtenstein, 2-0, în timp ce Macedonia de Nord şi Armenia au terminat la egalitate, 0-0.

Ca urmare a acestor rezultate, România s-a apropiat de locul 3 ocupat de Macedonia de Nord la un singur punct după patru etape disputate din aceste preliminarii. Lider al grupei e surprinzătoarea Armenia cu 10 puncte, iar Germania e pe locul al doilea cu 9 puncte după patru meciuri disputate.

Reclamă
Reclamă

Clasamentul grupei J

1.Armenia 10 pct

2. Germania 9 pct

3. Macedonia de Nord 7 pct

Reclamă

4. România 6 pct.

5. Islanda 3 pct

6. Liechtenstein 0 pct

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
3:35

„Cei care credeau asta, s-au înșelat!“ Mbappe e all-in pentru titlul mondial! Ce spune despre duelul cu Hakimi

2:47

Didier Deschamps, atac la adresa arbitrajului după Paraguay – Franța 0-1: „E bizar!”

1:33

VIDEOParaguay – Franța 0-1! Mbappe a dus naționala lui Deschamps în sferturile CM. Urmează un duel „de foc” cu Maroc

0:57

„Trebuie să ai tupeu să spui asta!” Marocanilor nu le-a venit să creadă declarația lui Marsch la finalul meciului

23:50 4 iul.

VideoFanii din Piaţa World Cup aşteaptă o nouă demonstraţie de forţă a starurilor Franţei

23:34 4 iul.

Portarul Spaniei nu se teme de Cristiano Ronaldo, înaintea meciului cu Portugalia: „Nu mai e jucătorul de acum câțiva ani!”

1 Rică Răducanu, în stare gravă la spital: are două coaste rupte, umărul dislocat şi lovituri la cap! 2 “FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde 3 Decizie în privinţa lui Istvan Kovacs. Au fost anunţaţi primii arbitri pentru optimile CM 2026 4 FIFA, o nouă lovitură pentru Istvan Kovacs. Ce se întâmplă cu arbitrul la Campionatul Mondial 5 VIDEOArgentina – Capul Verde 3-2! Dramatism total! Insularii au fost aproape de o calificare istorică! Messi ajunge în optimi 6 Oficial! Francisco Barrios a semnat cu CFR Cluj
Citește și