România – Georgia 1-2 | „Tricolorii”, frustraţi după umilinţa de la Ploieşti! Răzvan Marin: „Trebuie să băgăm capul în pământ!” Ce a spus de plecarea lui MIrel Rădoi

Dragoș Vasile Publicat: 3 iunie 2021, 0:19 / Actualizat: 3 iunie 2021, 2:27

România – Georgia 1-2 | „Tricolorii, frustraţi după umilinţa de la Ploieşti! Răzvan Marin: „Trebuie să băgăm capul în pământ! Ce a spus de plecarea lui MIrel Rădoi

Profimediaimages

Răzvan Marin este optimist că România o va învinge pe Islanda

• România – Georgia 1-2
  • „Tricolorii”, cu capul în pământ

„Tricolorii”, frustraţi după umilinţa de la Ploieşti. Răzvan Marin a ratat penalty în minutul 65, la scorul de 0-1. Chiar dacă este dezamăgit din cauza prestaţiei naţionalei, mijlocaşul are încredere că lucrurile vor reveni pe făgaşul normal în viitorul apropiat.

„Tricolorii”, frustraţi după umilinţa de la Ploieşti. Răzvan Marin: „Credeţi că noi nu ne dorim să câştigăm?

„Nu neapărat că mă apasă. Era într-un moment improtant. Dacă marcam, întoarceam rezultatul. Am ratat, merg înainte. Nu pot schimba nimic. Îmi pare rău. Acum, după meci, putem să vorbim despre prestaţie. O să analizăm, vom lua părţile bune, trebuie să băgăm capul în pământ. Ce pot să spun despre înfrângeri. Credeţi că noi nu ne dorim să câştigăm?

Jucăm pentru suporteri. Din păcate, nu putem schimba nimic. Nu putem să ne luam de Puschi sau Tase că am pierdut ultimele meciuri. Mergem înainte. Nu cred că îl pierdem pe selecţioner. Mister e lângă noi şi cred că va rămâne. Atât am de spus”, a declarat Răzvan Marin, după România – Georgia 1-2.

Răzvan Marin în timpul unui meci pentru România
SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Răzvan Marin a ratat incredibil un penalty în România – Georgia. Mijlocaşul lui Cagliari putea restabilească egalitatea, în minutul 65, la scorul de 0-1.

Andrei Ivan a obţinut o lovitură de la 11 metri, în minutul 65. Solomon Kvirkvelia l-a faultat, motiv pentru care a fost eliminat. Suporterii de pe „Ilie Oană” şi-au dorit ca Budescu, fostul jucător al Petrolului, să execute penalty-ul.

Mirel Rădoi l-a desemnat însă pe Răzvan Marin, care nu a reuşit să marcheze. Mijlocaşul a trimis mingea peste poartă.

România – Georgia 1-2 | Naţionala lui Mirel Rădoi e în „moarte clinică”! Încă o înfrângere ruşinoasă pentru „tricolori”

Naţionala lui Mirel Rădoi a picat primul examen al verii. România a pierdut partida amicală cu Georgia, scor 1-2.

Mikautadze, minutul 61, şi Aburjania, minutul 71, au marcat pentru georgieni. Andrei Ivan a redus din diferenţă, în minutul 78. În minutul 42, Florin Tănase a fost eliminat pentru un fault la un adversar.

Şi de la oaspeţi a fost eliminat un jucător, Kverkvelia, în minutul 64, după ce a primit al doilea cartonaş galben. În minutul 65, Răzvan Marin a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Kverkvelia la Ivan. Meciul a fost arbitrat de grecul Tasos Sidiropoulos.

În primul “11” tricolor s-au aflat trei debutanţi: Vlad, Sorescu şi Olaru.

Duminică, naţionala României va mai disputa o partidă amicală, cu Anglia, la Middlesbrough.

Care este cel mai bun antrenor român al momentului?

23:47
Gigi Becali, anunţ uluitor! Cum vrea să celebreze câştigarea campionatului: „Dacă reuşim asta, vin şi la meci”
14
23:46
Gigi Becali a dezvăluit ce i-a transmis lui Dan Şucu, după ce Rapid a ieşit din lupta la titlu: „Păi noi suntem idioţi?”
14
23:29
Incidente în tribune şi pe teren la derby-ul CFR Cluj – FCSB! Jandarmeria a intervenit! Ce s-a întâmplat
14
23:21
Gigi Becali, anunţ după victoria FCSB-ului contra lui CFR Cluj: „Am luat atacant”! A spus cât va investi pentru Liga Campionilor!
14
23:00
CFR Cluj – FCSB 0-1. Echipa lui Gigi Becali, victorii pe bandă rulantă în play-off! Etapa viitoare poate fi matematic campioană!
14
22:41
VideoAtacantul dorit de Gigi Becali, un nou gol în Liga Portugal! Rafa Mujica a înscris în Arouca – Boavista, LIVE în AntenaPLAY
14
22:40
Mircea Lucescu revine în fotbal ca antrenor! Clubul uriaş cu care s-a înţeles „Il Luce”
14
22:30
VIDEOBenfica – Moreirense 3-0 a fost în AntenaPLAY. FC Porto – Famalicao 2-2 şi Gil Vicente – Sporting 0-4. Rezultatele etapei
Tenis • 14 apr., 16:33
Câţi bani vor primi tenismenele României pentru calificarea la turneul final BJK Cup şi cât ia Federaţia: „Înţelegerea e clară”
WTA • 14 apr., 10:07
Elina Svitolina le-a făcut o promisiune ucrainenilor, după înfrângerea cu România de la BJK Cup: „Aşa vom fi data viitoare!”
Adversarele României de la turneul final Billie Jean King Cup
Tenis • 14 apr., 8:53
FOTO
Adversarele României de la turneul final Billie Jean King Cup! Cu cine vor lupta tricolorele pentru supremaţie
Tenis • 14 apr., 8:35
Ana Bogdan, după calificarea miraculoasă a României la turneul final Billie Jean King Cup: „Am făcut-o pentru România”
România, condusă de Ucraina după prima zi a calificărilor Billie Jean King Cup! Ce urmează pentru "tricolore"
Tenis • 13 apr., 9:03
România, condusă de Ucraina după prima zi a calificărilor Billie Jean King Cup! Ce urmează pentru „tricolore”