România – Georgia 1-2 | Cosmin Olăroiu sare în apărarea lui Mirel Rădoi după o nouă umilinţă: „Are nevoie de susţinere şi încredere!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 3.06.2021, 0:04
Actualizat: 3.06.2021, 0:06

Cosmin Olăroiu sare în apărarea lui Mirel Rădoi după o nouă umilinţă. România a pierdut reuşinos meciul amical cu Georgia, 1-2.

olaroiu

Cosmin Olăroiu este antrenorul celor de la Jiangsu Suning

ImagineChina / Stringer via Hepta

Cosmin Olăroiu sare în apărarea lui Mirel Rădoi după o nouă umilinţă. „Oli” l-a protejat pe bunul său prieten şi a anunţat că acesta are nevoie de încredere deplină din partea tuturor.

Cosmin Olăroiu sare în apărarea lui Mirel Rădoi: „Totul e negativ la noi în societate!

„Nu cred că trebuie să judecăm după rezultat. Altul era rezultatul dacă reuşeam să înscriem din penalty. Rădoi ştie ce vrea să impună la echipa naţională. Mirel are nevoie de susţinere şi încredere. Totul e negativ la noi în societate. Nu ne convine nimic. Nu e nimic care să mă surprindă.

E foarte mult de muncă dacă vrem la mondial. Dacă ajungem acolo, s-ar datora şansei la momentul acesta. Nu ştiu dacă e o criză profundă. Sunt oameni în măsură să critice. A juca pentru România înseamnă foarte mult”, a declarat Cosmin Olăroiu, după România – Georgia 1-2.

Vine Cosmin Olăroiu la FCSB? Gigi Becali nu a stat pe gânduri
Profimediaimages

România – Georgia 1-2 | Naţionala lui Mirel Rădoi e în „moarte clinică”! Încă o înfrângere ruşinoasă pentru „tricolori”

Naţionala lui Mirel Rădoi a picat primul examen al verii. România a pierdut partida amicală cu Georgia, scor 1-2.

Mikautadze, minutul 61, şi Aburjania, minutul 71, au marcat pentru georgieni. Andrei Ivan a redus din diferenţă, în minutul 78. În minutul 42, Florin Tănase a fost eliminat pentru un fault la un adversar.

Şi de la oaspeţi a fost eliminat un jucător, Kverkvelia, în minutul 64, după ce a primit al doilea cartonaş galben. În minutul 65, Răzvan Marin a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Kverkvelia la Ivan. Meciul a fost arbitrat de grecul Tasos Sidiropoulos.

În primul “11” tricolor s-au aflat trei debutanţi: Vlad, Sorescu şi Olaru.

Duminică, naţionala României va mai disputa o partidă amicală, cu Anglia, la Middlesbrough.

Oleg Protasov
Fotbal • 22 iunie, 8:46
Oleg Protasov, declarație măgulitoare: „Iubesc Steaua, iubesc România!” Tehnicianul a asistat la Austria – Ucraina
Mircea Lucescu
Fotbal • 21 iunie, 21:29
Mircea Lucescu i-a găsit înlocuitor lui Mirel Rădoi. Selecţionerul de la Euro 2020 pe care îl propune pe banca României. Ce a spus despre eşecul Ucrainei
Goran Pandev
Euro 2020 • 21 iunie, 10:20
Goran Pandev se retrage de la naţională după EURO 2020 şi nu va mai juca împotriva României
Cum arată nașii lui Josephine Ana, fetița Ginei Pistol și a lui Smiley. Fotografiile emoționante de la botezul micuței
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. 14 echipe sunt deja calificate în optimi
1
21:45 LIVE SCOREEuro 2020 | Germania – Ungaria 0-1 și Portugalia – Franța 1-2. Final dramatic în „grupa morții”. La aceste scoruri, Cristiano Ronaldo este OUT de la EURO 21:02 EURO 2020 | Slovacia – Spania 0-5 şi Suedia – Polonia 3-2. Nordicii au terminat grupa E pe primul loc! „Furia Roja”, scorul turneului. Cum arată clasamentul final 20:52 Dinamo s-a dezlănțuit în primul amical al verii! „Câinii” au câștigat la scor 20:11 EXCLUSIVVideoSuperPrieteni, debutul lui Gică Popescu în televiziune, în această seară la Antena 1, de la 23:45! Gică Hagi, primul invitat: „E un interviu foarte interesant pentru că a fost deschis!” Cum s-au cunoscut cei doi 20:11 VIDEORobert Lewandowski a semnat ratarea anului la EURO 2020. A trimis de două ori în transversală! Nu a putut marca din trei metri :O 19:58 VIDEOEuro 2020 | Dubravka a făcut un Karius! Autogol halucinant în Slovacia – Spania 19:47 UPDATEEl e contele Băniei! Antoine Conte a semnat cu Universitatea Craiova. A jucat la PSG şi a scăpat de închisoare cu executare 19:38 Spania, campioana ratărilor la Euro 2020! Alvaro Morata a irosit al doilea penalty al ibericilor de la turneul final 18:58 Ciao Ionuț Radu! Românul, ca și plecat de la Inter. Anunțul făcut de presa din Italia 18:37 Anunţ de ultimă oră despre Dennis Man şi Valentin Mihăilă. Conducătorii Parmei le-au decis viitorul!