România – Grecia | Moment halucinant în Ghencea! Arbitrii s-au jucat de-a VAR-ul. Gol al grecilor, anulat după un minut și jumătate + Gafă de proporții a lui Adrian Rus

Alexandru Ivan Publicat: 25 martie 2022, 21:00

Comentarii
România – Grecia | Moment halucinant în Ghencea! Arbitrii s-au jucat de-a VAR-ul. Gol al grecilor, anulat după un minut și jumătate + Gafă de proporții a lui Adrian Rus

Captură Pro X

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

România – Grecia LIVE TEXT. Edi Iordănescu debutează pe banca României în meciul amical cu Grecia, care se joacă în format LIVE TEXT pe www.as.ro. Începutul partidei din Ghencea a fost halucinant.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România a încasat gol cu câlcâiul de la Grecia în minutul 22. La o centrare venită din partea stângă, Georgios Giakoumakis a reluat cu călcâiul în plasa porții lui Niță.

România – Grecia | Moment halucinant în Ghencea

Grecii s-au bucurat după gol, iar jucătorii lui Edi Iordănescu s-au grăbit să ducă balonul la jumătatea terenului ca să reia jocul. Timp de un minut și jumătate, tot stadionul a crezut că Grecia a deschis scorul.

Brusc, arbitrii partidei s-au răzgândit și, deși nu există sistem VAR la arena din Ghencea, au anulat golul lui Giakoumakis.

Înainte de golul anulat al lui Giakoumakis, Adrian Rus a fost aproape de autogol. Fundașul cu origini maghiare a respins nefericit spre propria poartă, dar Florin Niță a avut un reflex senzațional.

Reclamă
Reclamă
Sursa: captură Pro X

Cine arbitrează România – Grecia

România – Grecia e condus la centru de spaniolul Ricardo de Burgos Bengoechea. Acesta e ajutat de conaţionalii săi spanioli, Juan Carlos Yuste Jimenez şi Iker de Francisco Grijalba, informează frf.ro.

În vârstă de 35 de ani, Bengoechea este originar din Bilbao, profesează şi ca tehnician dentar şi a devenit arbitru FIFA în 2018. A început cariera în arbitraj la nivel de La Liga din 2015, după patru ani de exeperienţă în Segunda Division.

În acest sezon de campionat în Spania, Bengoechea a arbitrat recent, pe 13 martie, Barcelona – Osasuna 4-0, printre alte multe partide, precum şi meciuri din Cupa Spaniei, preliminariile Ligii Campionilor şi ale Conference League.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28 28 iun.

LIVE VIDEOPanama – Anglia 0-0, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Harry Kane promite spectacol

23:57

LIVE VIDEOCroația – Ghana 1-0, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Sucic a deschis scorul

23:31

Tavi Popescu, transformat! Gigi Becali nu s-a ferit de cuvinte după ce l-a lăudat: “Să nu ajungi boschetar!”

23:18

Jucătorul care a ajuns în cantonament şi semnează cu Dinamo + Alte transferuri anunţate de Andrei Nicolescu

22:47

OUT de la Dinamo! Andrei Nicolescu a făcut anunţul: “Nuno Campos îşi doreşte!”

22:38

EXCLUSIV“E Franţa principala candidată la trofeu?” Lupescu şi Andone, păreri diferite! Cine ar putea concura cu Les Bleus

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1! 6 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM”
Citește și