Închide meniul

România – Liechtenstein 2-0 | Cristi Manea, în al nouălea cer: “Este o onoare să marchez în acest tricou!” Ce i-a transmis lui Ianis Hagi după pasa perfectă de gol

Dragoș Vasile Publicat: 5 septembrie 2021, 23:56

Comentarii
România – Liechtenstein 2-0 | Cristi Manea, în al nouălea cer: Este o onoare să marchez în acest tricou! Ce i-a transmis lui Ianis Hagi după pasa perfectă de gol

Profimedia

Cristi Manea, în al nouălea cer după România – Liechtenstein 2-0

Manea a ajuns la cota 2 în tricoul naţionalei datorită lui Ianis Hagi, care i-a dat o pasă perfectă. După meci, fotbalistul CFR-ului a vorbit despre calculele din Grupa J a preliminariilor Campionatului Mondial din 2022.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Suntem foarte fericiţi pentru că am legat două victorii. Mister ştie să ne unească foarte bine. Sperăm să câştigăm şi în Macedonia de Nord. Sper ca în continuare să prestăm un meci bun. Sunt foarte bucuros că am înscris, este o onoare să marchez în acest tricou. Germania este o forţă, dar sunt bucuros că am aflat rezultatul din Islanda şi ne-am motivat.

I-am mulţumit pentru pasă lui Ianis. Asta am lucrat la antrenament. Am rupt puţin jocul, mă bucur că am marcat eu şi Toşca. A fost foarte frumos, nu am mai jucat cu fani de vreo 2 ani. Va fi cea mai dificilă partidă de până acum cu Macedonia. Am vorbit cu Dan Petrescu, mi-a spus să joc bine şi să nu mă accidentez”, a declarat Cristi Manea după victoria cu Liechtenstein.

România – Liechtenstein 2-0. Premieră în actuala campanie: „tricolorii” au obţinut a doua victorie consecutivă

România – Liechtenstein 2-0. România a obţinut a doua victorie cu Mirel Rădoi pe bancă, o premieră în mandatul actualului selecţioner. Alin Toşca şi Cristi Manea au marcat golurile victoriei cu Liechtenstein.

Ca urmare a acestui rezultat, tricolorii ocupă locul trei în grupă, cu nouă puncte, cu trei mai puţine decât liderul Germania şi unul mai puţin decât Armenia.

Reclamă
Reclamă

În plus, la aproape doi ani de la ultimul meci cu fani ai României pe Arena Naţională, tricolorii au jucat având susţinerea suporterilor în tribune.

Clasamentul Grupei J:

  • 1. Germania – 12 puncte
  • 2. Armenia – 10 puncte
  • 3. România – 9 puncte
  • 4. Macedonia de Nord – 8 puncte
  • Islanda – 4 puncte
  • 6. Liechtenstein – niciun punct
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
AC Milan, remiză chinuită cu Pisa pe San Siro. Marius Marin, rezervă neutilizată
23:41
Laurenţiu Reghecampf a reuşit o performanţă importantă cu echipa lui! Şi-a îndeplinit obiectivul
23:26
Ilie Dumitrescu a intervenit în conflictul dintre Ștefan Baiaram și Mirel Rădoi: „Nu renunți la Bellingham sau Mbappe”
23:17
Întrebat dacă se gândeşte la titlu după egalul cu Dinamo, Dani Coman a anunţat obiectivul echipei sale
23:04
Alexander Zverev și-a asigurat prezența la Turneul Campionilor. Calificare în semifinale la Basel
23:01
Zeljko Kopic a spus motivul pentru care i-a schimbat pe Cătălin Cîrjan şi Alex Musi în meciul cu FC Argeş!
1 Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere 2 VIDEOLeclerc, cel mai rapid în primul antrenament din MP al Mexicului. Cursa e duminică (21:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 3 Gigi Becali a dezvăluit marele regret de la FCSB: “I-am dat salariu ca prostul. E un pariu pierdut” 4 Ce au scris spaniolii despre Ionuţ Radu, după ce Celta Vigo a învins-o pe Nice în Europa League 5 Mihai Rotaru, categoric după ce Rădoi l-a scos pe Baiaram din lot: “Se puteau aborda altfel lucrurile” 6 Mirel Rădoi l-a pus la zid pe Ștefan Baiaram, după ce l-a scos din lot: “Nu îi dau explicații. Trebuie să accepte”
Citește și