Închide meniul

S-au îndreptat tunurile și către FRF. "Să fie dat afară Burleanu!". Fostul internațional care așteaptă schimbări rapide la vârf!

Iulian Focșăneanu Publicat: 15 octombrie 2020, 5:41

Comentarii
S-au îndreptat tunurile și către FRF. "Să fie dat afară Burleanu!". Fostul internațional care așteaptă schimbări rapide la vârf!

Răzvan Burleanu primește "săgeți" de la Florin Prunea

Cunoscut pentru atacurile la adresa conducerii FRF, Prunea a dezvăluit motivul pentru care e nevoie de o schimbare a președintelui Federației.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Prunea își dorește ca Răzvan Burleanu să își încheie mandatul

Nu mai e Mirel pe care îl cunoșteam noi. E total schimbat, e nervos, nu mai e Mirel! Nu l-am văzut niciodată așa. E clar că este singur, se vede, ceva se întâmplă acolo. Burleanu a ieșit destul de târziu! Probabil că în decembrie se va face o analiză. Mai jos de atât putem să ajungem?

Pe cine vrei să pui antrenor la echipa națională? Federația nu își permite acum financiar un alt selecționer. Cum a fost adus acolo Burleanu, așa să fie dat afară! Singura șansă sunt suporterii! Doar ei îl pot da afară de acolo”, a declarat Florin Prunea pentru Digi Sport.

Tricolorii au pierdut cu Austria și au ajuns la trei eșecuri în decurs de numai șapte zile. Din 1996 nu au mai avut o asemenea serie neagră în meciurile oficiale. România a fost învinsă atunci, la Campionatul European, de Franța, Spania și Bulgaria. Florin Prunea a apărat în eșecul cu ibericii, scor 1-2.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:53 4 feb.
Inter – Torino 2-1. Cristi Chivu, în semifinalele Cupei Italiei
23:40 4 feb.
“Scorul ar fi putut fi mai mare” Reacţia lui Răzvan Lucescu după victoria mare contra lui Rafa Benitez!
23:19 4 feb.
“Acolo s-a decis meciul” Reacţia lui Rafa Benitez după ce a fost învins iar de Răzvan Lucescu
23:11 4 feb.
Ianis Zicu, la pământ după eșecul cu Dinamo. Marea nemulțumire a tehnicianului de la Farul
23:03 4 feb.
Kopic l-a lăudat pe Alibec după victoria “câinilor” cu Farul! Ce a spus de presupusele tensiuni cu constănţenii
22:56 4 feb.
A fost crescut de Gică Hagi, dar l-a bătut. Alex Pop: “E un sentiment aparte când marchezi contra fostelor echipe”
1 Gigi Becali a primit răspunsul, după ce a anunţat că plăteşte 3 milioane de euro pentru transferul la FCSB: “Suntem mândri” 2 Momente copleșitoare: Cristi Manea a izbucnit în plâns și a fost consolat de coechipieri, după Hermannstadt – Rapid 0-3 3 A decis să plece de la FCSB. Vrea să se transfere tot în Liga 1! 4 “Gata, s-a rezolvat!” Gigi Becali, anunţ despre ultimul transfer la FCSB 5 BREAKING NEWSLiber pentru debutul la FCSB! Veste extraordinară primită de noul transfer al campioanei României 6 Brighton a făcut ofertă de 17 milioane de euro pentru un român: “Am vorbit cu clubul”
Citește și