Închide meniul

Scoţienii au spus totul despre “lovitura înjositoare” încasată de Ianis Hagi

Dan Roșu Publicat: 15 octombrie 2023, 14:22

Comentarii
Scoţienii au spus totul despre lovitura înjositoare încasată de Ianis Hagi

Ianis Hagi, într-un meci al României - Profimedia Images

Scoţienii au spus totul despre “lovitura înjositoare” încasată de Ianis Hagi de la Silviu Ilie, după Belarus – România 0-0. Campion în Liga 1 cu Oţelul, Ilie a lansat un atac teribil la adresa fiului Regelui şi scoţienii au reacţionat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Ianis Hagi, împrumutat de Rangers, a fost vizat de o lovitură înjositoare din partea compatriotului și fostului fundaș Silviu Ilie.

Scoţienii au spus totul despre “lovitura înjositoare” încasată de Ianis Hagi

Hagi se confruntă cu probleme similare, pe care le-a avut și la Rangers. El a fost lăsat pe bancă în meciul țării sale de la Euro 2024, împotriva Belarusului. și a primit mai puțin de jumătate de oră în repriza secundă pentru a schimba jocul, care s-a terminat cu scorul de 0-0.

După meci, Hagi a primit mai multe critici dure din partea lui Ilie, care crede că singurul motiv pentru care fotbalistul lui Rangers joacă la un nivel înalt este pentru că poartă numele tatălui său, Gheorghe.

Hagi va căuta să demonstreze că a fost o greșeală din partea celor care s-au îndoit de el, mâine seară (n.r. în această seară), când România întâlnește Andorra”, au scris scoţienii.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi, criticat dur de Silviu Ilie

Ianis Hagi a fost criticat dur după Belarus – România 0-0, meci transmis în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY. Un fost campion al României, Silviu Ilie, nu a avut milă de fiul ”Regelui”.

Ianis Hagi a intrat pe teren după mai mult de o oră de joc, alături de Olimpiu Moruțan. Cei doi nu au reușit însă să modifice tabela. Ilie susține că Ianis beneficiază de avantajul numelui tatălui său.

„Dacă nu era copilul lui Hagi nici liga a 4-a nu prindea, vedea, juca. Tot îl forțează pe leșinat”, scris pe Facebook fostul campion al Ligii 1, cu Oelul Galați.

Reclamă

Ajuns la 35 de ani, Silviu Ilie e campion al României cu Oțelul Galați, în sezonul 2010-2011. El a evoluat pentru moldoveni în perioadele 2005-2014 și 2017-2018.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:35 22 oct.
Cristi Chivu a câştigat vestiarul lui Inter, după a şaptea victorie la rând: “Este un antrenor puternic”
0:09 22 oct.
Dennis Man, omul meciului PSV – Napoli 6-2! Nota primită de internaţionalul român
23:52
PSV – Napoli 6-2, Leverkusen – PSG 2-7 și Union SG – Inter 0-4. Spectacol total în Champions League. Rezultatele serii
23:22
UPDATEDennis Man, fantastic în UEFA Champions League! Românul a îngenuncheat-o pe Napoli cu o dublă de senzație
22:47
Novak Djokovic nu va participa la turneul ATP Masters 1000 de la Paris
22:27
VideoJurnal Antena Sport | Sportivii sunt la modă
1 Andrea Mandorlini, dat afară de la CFR Cluj. Înlocuit cu nume sonor din “Generaţia de Aur” 2 Şi Dan Petrescu a intrat pe lista lui Mureşan. Se bate cu un alt component al “Generaţiei de Aur” pentru banca CFR-ului 3 Vlad Dragomir, anunţ despre transferul la FCSB. L-a sunat Meme, ce s-a decis! 4 De la FCSB şi Sassulo, transfer în Liga 3 din România: “Bine ai venit!” 5 Cine pune sechestru pe stadionul Rapidului. Lovitură pentru Dan Şucu! 6 Dan Petrescu, revenire de senzație la CFR Cluj! Lovitură de proporții dată de Iuliu Mureșan
Citește și