Închide meniul

TOŢI PENTRU ROMÂNIA | România U21 – Ungaria U21 2-1. Acuze de rasism la finalul meciului! "Țiganii ăștia, cum ne strigați voi pe teren, v-au bătut"

Dragoș Vasile Publicat: 27 martie 2021, 19:32

Comentarii
TOŢI PENTRU ROMÂNIA | România U21 – Ungaria U21 2-1. Acuze de rasism la finalul meciului! "Țiganii ăștia, cum ne strigați voi pe teren, v-au bătut"

România U21, victorie în faţa Ungariei la EURO

Meciul România – Ungaria a fost presărat cu de toate: 11 cartonaşe galbene, o eliminare, un arbitraj dezastruos, o răsturnare de scor, goluri de senzaţie şi… rasism. Cel puţin asta susţine Marius Marin, care a postat un mesaj la finalul meciului cu maghiarii. Căpitanul reprezentativei U21 i-a acuzat pe adversari că au folosit apelativul "țigan" pe parcursul celor 90 de minute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Țiganii ăștia, cum ne strigați voi pe teren, v-au bătut 2-1. Hai, România!”, a scris Marius Marin pe reţelele de socializare.

TOTI PENTRU ROMÂNIA România U21 – Ungaria U21 | Lovitură pentru Mutu! Căpitanul Marius Marin va rata meciul cu Germania

Marius Marin a fost implicat într-o fază încinsă în careul României, în minutul 6. El l-a ţinut cu braţul de gât pe unul dintre jucătorii Ungariei U21, Adrian Szoke, în careu. Acesta a ripostat şi l-a lovit cu cotul pe Marin, care a căzut pe gazon şi a început să se vaite.

Arbitrul a decis să îi avertizeze pe cei doi. Ambii mai aveau câte un cartonaş galben din meciul de debut de la Euro.

Marius Marin a fost printre cei mai buni jucători ai României U21 în meciul cu Olanda U21, terminat la egalitate, 1-1. În prezent, mijlocaşul evoluează pentru Pisa, în Serie B. El are 22 de ani și valorează 1 milion de euro, potrivit Transfermarkt. La selecționata U21, Marin are 6 prezențe.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:35
Cristi Chivu a câştigat vestiarul lui Inter, după a şaptea victorie la rând: “Este un antrenor puternic”
0:09
Dennis Man, omul meciului PSV – Napoli 6-2! Nota primită de internaţionalul român
23:52 21 oct.
PSV – Napoli 6-2, Leverkusen – PSG 2-7 și Union SG – Inter 0-4. Spectacol total în Champions League. Rezultatele serii
23:22 21 oct.
UPDATEDennis Man, fantastic în UEFA Champions League! Românul a îngenuncheat-o pe Napoli cu o dublă de senzație
22:47 21 oct.
Novak Djokovic nu va participa la turneul ATP Masters 1000 de la Paris
22:27 21 oct.
VideoJurnal Antena Sport | Sportivii sunt la modă
1 Andrea Mandorlini, dat afară de la CFR Cluj. Înlocuit cu nume sonor din “Generaţia de Aur” 2 Şi Dan Petrescu a intrat pe lista lui Mureşan. Se bate cu un alt component al “Generaţiei de Aur” pentru banca CFR-ului 3 Vlad Dragomir, anunţ despre transferul la FCSB. L-a sunat Meme, ce s-a decis! 4 De la FCSB şi Sassulo, transfer în Liga 3 din România: “Bine ai venit!” 5 Cine pune sechestru pe stadionul Rapidului. Lovitură pentru Dan Şucu! 6 Dan Petrescu, revenire de senzație la CFR Cluj! Lovitură de proporții dată de Iuliu Mureșan
Citește și