“Edi Iordănescu nu mai vrea să continue!” Variantă şoc pentru CFR Cluj. “Aş merge pe mâna lui Dan Petrescu”

Antena Sport Publicat: 25 mai 2021, 23:26

Comentarii
Edi Iordănescu nu mai vrea să continue! Variantă şoc pentru CFR Cluj. Aş merge pe mâna lui Dan Petrescu

"Edi Iordănescu nu mai vrea să continue", spune Iuliu Mureşan.

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Edi Iordănescu nu mai vrea să continue!”, a declarat Iuliu Mureşan, preşedintele alături de care CFR Cluj a câştigat primele sale 4 titluri de campioană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Edi Iordănescu nu mai vrea să continue!”

Mureşan a făcut anunţul după ce fosta sa echipă a primit al 7-lea trofeu. El i-a sugerat lui Neluţu Varga să-l cheme înapoi pe Dan Petrescu, acesta fiind liber de contract.

„Eu cred că va mai dura hegemonia CFR-ului în România la ce văd eu în fotbalul românesc. Eu cred că CFR-ul va lua și la anul campionatul. Mă bazez pe valoarea lotului, a antrenorilor, sumelor investite, sunt mai multe.

Eu știu că Edi Iordănescu nu mai vrea să continue. Îl așteptăm să anunțe în seara asta sau mâine. Neluțu Varga este prieten de mult cu Adrian Mutu, deci dacă se întâlnesc, nu înseamnă că îl ia la CFR. Sper ca Edi să analizeze bine și să ia decizia cea mai bună, dar și eu știu așa, că nu va rămâne.

Costel Gâlcă e un antrenor bun, dar cu cât ai un lot mai valoros, cu atât ți-e mai ușor.

Reclamă
Reclamă

Eu aș merge pe mâna lui Dan Petrescu, pentru că a luat trei campionate cu CFR, e un antrenor metodic, foarte harnic, foarte bun, a dovedit acest lucru și cred că pauza pe care a luat-o de la CFR a prins bine tuturor.

Rodriguez este un jucător care făcea tot jocul la Botoșani, toate mingiile treceau pe la el. Eu cred că el a fost adus ca să îl înlocuiască pe Bordeianu. Bouhenna e un fundaș central pe care l-am remarcat și eu și care sigur va face față la CFR. CFR întotdeauna a avut resurse și a știut să aducă jucători buni”, a spus Iuliu Mureşan, potrivit prosport.ro.

Edi Iordănescu a refuzat să spună dacă rămâne la CFR Cluj

Edi Iordănescu a refuzat să lămurească viitorul său la CFR Cluj. „Toate abordările au fost în plan secund. Nu vreau să acaparez aceste momente care sunt despre CFR şi despre echipă. Într-o zi sau două, veţi afla o poziţie finală din partea mea şi a clubului”, a spus Edi Iordănescu, la finalul meciului cu FCSB, din ultima etapă a campionatului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Universitatea Craiova într-o grupă europeană după ce a luat eventul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:57

Ce l-a iritat pe Alex Chipciu la final: “Să nu mă mai chemaţi!”

23:44

Valentin Mihăilă a apărut alături de Mihai Rotaru după ce Craiova a luat eventul! Mesaj tranşant despre revenire

23:21

FotoUniversitatea Craiova, noua campioană a României! Imagini fantastice de la sărbătoarea de titlu a oltenilor

23:20

Coelho le-a mulţumit jucătorilor pentru event: “Felicitări lor pentru ce au făcut”

23:08

Reacţia scurtă a lui Mihai Rotaru. A întrerupt imediat interviul: “Lăsaţi”

23:07

Adrian Rus, anunţ despre viitorul lui după ce a cucerit eventul cu Universitatea Craiova!

1 Surpriza pregătită de Filipe Coelho pentru primul 11 al Universităţii Craiova, la meciul de titlu cu U Cluj 2 UPDATEXabi Alonso a semnat şi a fost prezentat oficial la Chelsea. Când va prelua echipa 3 Mirel Rădoi, făcut praf în Turcia după ce a pierdut toate meciurile: “Rămas bun într-un mod trist” 4 Gigi Becali a luat decizia la FCSB, înaintea ultimei etape de play-out. Lucian Filip a confirmat: “Patronul vrea să-i vadă” 5 Jackpot pentru Universitatea Craiova după ce a câştigat titlul! Câţi bani intră în conturile lui Mihai Rotaru 6 Fiica de 16 ani a campionului mondial s-a căsătorit. Câţi ani are soţul ei şi detaliul care a surprins la nuntă
Citește și