Închide meniul

Edi Iordănescu, anunț categoric după ce s-a vehiculat că va pleca la naţionala României: “Chiar este o muncă grea!”

Dragoș Vasile Publicat: 12 octombrie 2021, 23:40

Comentarii
Edi Iordănescu, anunț categoric după ce s-a vehiculat că va pleca la naţionala României: Chiar este o muncă grea!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Edi Iordănescu, prima reacție după ce s-a vehiculat că va pleca la naţionala României

Edi Iordănescu nu se gândește la naționala României. Antrenorul este concentrat pe obiectivul său principal de la FCSB: câștigarea titlului după o pauză de 6 ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Iordănescu are treabă multă la FCSB. M-am angrenat într-un proiect pe care mi l-am asumat, un proiect care e o provocare importantă pentru mine, dar nu e prima oară când intru în astfel de momente și în astfel de proiecte și cred că, cu cât munca va fi mai grea, pentru că nu este ușoară, chiar este o muncă grea și în final dacă ne vom îndeplini obiectivele și satisfacția va fi la fel de mare”, a declarat Edi Iordănescu pentru realitateasportiva.net.

Reacţia lui Gigi Becali, după ce s-a vehiculat că Edi Iordănescu va pleca la naţionala României

Gigi Becali a avut o primă reacţie după ce în spaţiul public a apărut informaţia conform căreia Edi Iordănescu ar putea să îi ia locul lui Mirel Rădoi pe banca naţionalei României.

„Nu mă interesează nicio listă a lui Burleanu sau Stoichiță. Să se descurce cum vor ei, dar să nu îi aud de Edi Iordănescu în următoarele luni, că nu îl las să plece deloc de la noi. Edi mai are contract cu FCSB vreo opt sau nouă luni, până la vară. Asta să fie clar pentru toată lumea. Dar voi ați vorbit cu Edi? El ce v-a zis? Vrea să plece? De ce nu îl întrebați și pe el?

Vorbiți cu el și vedeți ce vă spune. Eu nu vă mai dau detalii din contractul lui Edi că nu trebuie să le știți voi pe toate. A început o treabă la FCSB și este în grafic. Deja a recuperat puncte față de CFR Cluj. Nu îl las să plece de la noi, că are contract”, a declarat Gigi Becali pentru prosport.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:16
Prima reacţie a lui Dorinel Munteanu după revenirea spectaculoasă în Liga 1: “Cea mai importantă provocare a mea”
12:59
Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”
12:36
Dorinel Munteanu, prezentat oficial la Hermannstadt
12:30
Shai Gilgeous-Alexander a fost desemnat sportivul anului 2025 în Canada
12:18
Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025
11:22
Arne Slot, presat să vorbească despre Mohamed Salah! Mesaj categoric al olandezului pentru vedeta lui Liverpool: “E o întrebare”
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 5 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 6 Președintele FRH a făcut anunțul! Cine va fi selecționerul României la EURO 2026
Citește și