Eric de Oliveira, după ce a fost externat / as.ro
Eric a fost externat din spital și a fugit după cadouri. Pe patul de spital, brazilianul a ratat zilele de naștere ale celor mai dragi femei din viața lui.
Fiul cel mic i-a sărit în brațe lui Eric la ieșirea din spitalul în care brazilianului i-a fost salvat un rinichi.
Eric a fost externat din spital și a fugit după cadouri
„Mă simt foarte bine. Am liber la toate, dar, de acum încolo, o sa am grija foarte mult„, a spus Eric, pe Antena Sport.
Soția si sora nu l-au avut pe Eric langa ele la zilele de nastere. In spitalul din Targu Mures, brazilianul a fost cu ochii pe nationala Romaniei pentru care el a visat sa joace pana acum cativa ani.
„Toți antrenorii care au fost acum în spate nu au avut multe rezultate și eu cred că asta nu e rezolvare, dacă îi dăm afară pe Edi sau pe alții”, a mai spus Eric.
Eric recunoscător pentru tratamentul primit la spital.
„Mă simt foarte bine! După două zile mă simțeam deja destul de bine. Am avut o îngrijire extraordinară. Eu care tot am auzit de doctorii din spitalele din România cu problemele lor, eu m-am lămurit că nu e chiar așa, mă bucur foarte mult. Faptul că am venit cu elicopterul. Să nu îmi scot un rinichi și a fost vorba să ajung cât mai repede aici. Din fericire, au salvat tot rinichiul”, a încheiat Eric.
Eric de Oliveira a primit sarmale la spital
Brazilianul care a scris istorie în fotbalul românesc a ajuns în stare gravă la spital, după ce a suferit un blocaj renal. Fostului fotbalist i s-a făcut rău la Mediaş şi a fost transportat de urgenţă la Târgu Mureş.
