Închide meniul

Eugen Trică ar putea pleca de la FC U Craiova! Primele probleme după promovarea în Liga 1 + Trică a fost şef de galerie. “Fanii m-au adus la echipă”

Antena Sport Publicat: 23 mai 2021, 21:54

Comentarii
Eugen Trică ar putea pleca de la FC U Craiova! Primele probleme după promovarea în Liga 1 + Trică a fost şef de galerie. Fanii m-au adus la echipă

Eugen Trică

Eugen Trică ar putea pleca de la FC U Craiova. Anunţul a fost făcut în plină sărbătoare. Oltenii din Liga 2 au primit astăzi trofeul pentru că au terminat sezonul pe primul loc.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Cu Trică în Liga 1”, a fost un banner afişat de fani înaintea partidei de astăzi cu Dunărea Călăraşi, încheiată la egalitate, 0-0.

“Încă nu se știe dacă Eugen Trică rămâne. El are contract până la finalul acestui sezon, după care va exista o negociere și vom vedea ce se va întâmpla”, a declarat preşedintele Mircea Bornescu, potrivit digisport.ro.

Şi antrenorul a recunoscut relaţia rece cu şefii clubului. “Situație mea este incertă, să vedem ce se va întâmpla de mâine încolo. Deocamdată ne bucurăm alături de suporteri. Vă rog să încetați cu aceste zvonuri (n.r. despre o trecere la CSU Craiova), eu cer să fiu respectat”, a mai spus Trică.

Reclamă
Reclamă

Eugen Trică ar putea pleca de la FC U Craiova

Eugen Trică, revenit pe parcursul sezonului la FC U Craiova, le-a mulţumit fanilor.

“Pentru momentele astea te apuci de fotbal, pentru momentele astea te apuci de antrenorat, pentru medalii și pentru tricoul de campion.

Au fost momente dificile în acest sezon, am suferit. Le mulțumesc suporterilor, știu că mă susțin, ei m-au adus la echipă.

Reclamă

Mi-am luat o pauză după prima despărțire, dar oamenii de aici au făcut o treabă bună şi m-au readus la echipă”, a spus Eugen Trică, după meciul de astăzi, pentru aceeaşi sursă.

Trică a fost şef de galerie şi a cântat cu sutele de fani strânşi în afara stadionului.

Eugen Trică, şef de galerie
as.ro

Antrenorul spune că incidenetele de astăzi, cu fanii celeilalte echipe din oraş, care a sărbătorit câştigarea Cupei României, nu se vor repeta şi la meciurile directe din sezonul viitor al Ligii 1.

“Va fi totul fair-play în Liga 1 (n.r rivalitate), va fi spectatol în teren și în tribune. (…) Eu sunt mândru de suporteri, de acești jucători care au luptat pentru fiecare minge. Dumnezeu nu doarme, am revenit în Liga 1 cu obiective mărețe”, a mai spus Eugen Trică.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:46
VideoJurnal AntenaSport | Dinamoviștii de la rugby s-au antrenat cu Benny
20:40
VideoJurnal AntenaSport | Rapidiștii au derby cu CFR-ul rapidistului Pancu
20:37
VideoJurnal AntenaSport | Mihnea Rădulescu e convins că accidentarea îl va întări
20:33
VideoJurnal AntenaSport | Charalambous vrea încă un titlu cu FCSB
20:30
Ilie Dumitrescu știe cine va fi noua „perlă” din Liga 1. Jucătorul lăudat: „Mare potențial”
20:30
LIVE TEXTFC Argeş – Universitatea Craiova 0-0. Debut pentru Filipe Coelho pe banca oltenilor
1 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 2 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 3 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 4 OFICIAL | UEFA a anunţat când se joacă Turcia – România! Oră neobişnuită pentru “tricolori” 5 Dinamo poate face un transfer “exotic” în iarnă. Ar fi o premieră în istoria fotbalului românesc 6 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030
Citește și