Închide meniul

Atmosferă „incendiară” pe Arena Naţională în Europa League! Câte bilete mai sunt disponibile pentru FCSB – Olympiacos

Alexandra Costea Publicat: 24 noiembrie 2024, 18:58

Comentarii
Atmosferă incendiară” pe Arena Naţională în Europa League! Câte bilete mai sunt disponibile pentru FCSB – Olympiacos

Fotbaliştii de la FCSB, pe 10 noiembrie 2024 - Profimedia

FCSB o va confrunta pe Olympiacos joi, 28 noiembrie, de la ora 22:00. Partida din cadrul etapei a 5-a din Europa League va avea loc pe Arena Națională, iar gazdele anunță o prezență record pe stadion. Iată câte bilete s-au vândut până acum!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fanii roș-albaștri iau cu asalt Arena Națională atunci când campioana României o va confrunta pe Olympiacos. Organizatorii partidei au anunțat câte bilete s-au vândut până acum pentru meciul contra echipei grecești, dar și câte locuri mai sunt disponibile.

Câte bilete s-au vândut până acum pentru FCSB – Olympiacos. Se anunţă atmosferă „incendiară” pe Arena Naţională

Echipa patronată de Gigi Becali a avut un parcurs incredibil în Europa League. Până acum, de la startul stagiunii, FCSB a înregistrat victorii cu RFS, PAOK Salonic și FC Midtjylland şi o singură înfrângere, în deplasare cu Rangers.

Interesul pentru meciurile FCSB-ului a devenit din ce în ce mai mare, datorită parcursului roș-albaștrilor. Astfel, pentru duelul cu Olympiacos, gazdele ar fi vândut deja mai bine de 40.000 de bilete. Gheorghe Mustață, liderul Peluzei Nord, a anunțat unde mai sunt bilete disponibile pentru meciul de pe Arena Națională.

”Da, s-au vândut foarte multe pachete, din informațiile pe care le am. Am discutat cu persoanele care se ocupă de bilete.

Reclamă
Reclamă

Am înțeles că mai sunt bilete la VIP 2 și VIP 3. Din ce am înțeles, se mai găsesc și la tribuna a doua, inelul 3 și tribuna întâi, inelul 3.

Restul biletelor sunt vândute. S-au vândut peste 40.000 de bilete, cu siguranță. La peluze nu mai sunt tichete.

Important este să fim alături de echipă. Important e ca echipa să se mobilizeze foarte bine și să continuăm drumul acesta”, a dezvăluit Gheorghe Mustață, conform Fanatik.

Reclamă

După primele 4 runde disputate în noul format din Europa League, roș-albaștrii se află pe locul 8 în clasament general. Momentan, FCSB se află pe o poziție care le asigură participarea în optimile de finală ale competiției.

Iată care sunt următoarele meciuri ale FCSB-ului din Europa League!

  • 28 noiembrie – FCSB – Olympiacos FC – 22:00
  • 12 decembrie – TSG Hoffenheim – FCSB – 19:45
  • 23 ianuarie – Qarabag FK – FCSB – 19:45
  • 30 ianuarie – FCSB – Manchester United – 22:00

FCSB a dat toate calculele peste cap! Capitolul la care se clasează peste Ajax şi Beşiktaş în Europa League

FCSB i-a surprins pe specialişti şi se clasează pe primul loc în topul echipelor ale căror şanse de calificare în fazele eliminatorii din Europa League au crescut, după meciurile jucate. Campioana României se clasează peste echipe precum Ajax sau Beşiktaş.

Specialiştii de la Football Meets Data au analizat şansele de calificare ale echipelor în fazele eliminatorii din Europa League. În privinţa FCSB-ului, şansele au crescut cu nu mai puţin de 62%, după parcursul roş-albaştrilor din grupa principală. Campioana s-a descurcat astfel mult mai bine decât se aştepta, după cum menţionează analiştii. Mai multe detalii despre acest subiect găsiţi AICI!

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:03
Câte bilete s-au vândut pentru meciul România – Canada (vineri, 21:00 – Antena 1 și AntenaPLAY)
21:48
Miodrag Belodedici, avertisment pentru FCSB înaintea meciului cu Steaua Roșie, din Europa League: “De asta e vorba”
21:22
Plusul Universității Craiova față de rivala FCSB. Ce a scos în evidență Marius Lăcătuș
21:15
Record pe piața transferurilor! Cheltuielile au atins 9,76 miliarde de dolari!
21:01
VideoJurnal Antena Sport | Aventura le vine servită
20:57
VideoJurnal Antena Sport | Super Mario din poartă
1 Răzvan Burleanu îl felicită pe Ianis Hagi: “Dacă se confirmă, mă bucur mult. Nu a avut o misiune uşoară” 2 Ianis Hagi, făcut praf de fani, după ultima postare pe Instagram: “Ruşine pentru numele Hagi” 3 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 4 Mihai Rotaru a reacționat după transferul lui Adrian Rus la Craiova. Replică pentru Gigi Becali 5 Florinel Coman a revenit! Românul, pasă de gol la primul meci ca titular al sezonului 6 “Am vorbit cu Gigi Becali!” FCSB vrea să dea lovitura pe final de mercato: “Aşteptăm răspunsul lui Benfica”
Citește și