Ce a făcut Gigi Becali în noaptea dinaintea meciului cu PAOK! Patronul FCSB a dezvăluit totul: „Am ajuns la 5 dimineața!”

Viviana Moraru Publicat: 3 octombrie 2024, 11:13

Comentarii
Ce a făcut Gigi Becali în noaptea dinaintea meciului cu PAOK! Patronul FCSB a dezvăluit totul: Am ajuns la 5 dimineața!”

Gigi Becali, la o biserică din Salonic/ AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali a dezvăluit ce a făcut în noaptea dinaintea meciului dintre FCSB și PAOK. Patronul roș-albaștrilor a ajuns la cinci dimineața la hotel, după ce întreaga noapte a petrecut-o la o biserică, din apropierea Salonicului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a făcut prima deplasare alături de echipă, după 18 ani. Acesta a împărțit avionul spre Salonic cu jucătorii și staff-ul echipei sale, purtând discuții cu aceștia pe durata zborului.

Ce a făcut Gigi Becali în noaptea dinaintea meciului cu PAOK – FCSB

Imediat cum a ajuns la Salonic, Gigi Becali a făcut turul bisericilor, fiind însoțit de patru călugări, care au făcut și ei deplasarea în avionul FCSB-ului. Patronul campioanei s-a oprit la catedrala Grigorie Palama și la biserica Sf Dimitrie.

Gigi Becali a anunțat faptul că va închiria o biserică, pentru a reuși să facă o slujbă în limba română, după sosirea în Salonic. În noaptea dinaintea partidei cu PAOK, patronul de la FCSB a reușit să-și îndeplinească dorința.

Latifundiarul din Pipera a închiriat o biserică în apropiere de PAOK, iar slujba a ținut până dimineața. Gigi Becali a anunțat că nu mai are niciun plan pentru ziua de joi, și așteaptă doar să se deplaseze pe „Toumba”, pentru a asista la meciul din Europa League.

Reclamă
Reclamă

„Slujba a fost de noapte. Am venit la 05:30 dimineaţa. Am făcut-o în limba română, azi-noapte. La o biserică din Veria, cam o oră şi ceva de aici (n.r. din Salonic).

Azi nu mai merg nicăieri. Stau să mă odihnesc şi diseară, la meci”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Ce le-a transmis Gigi Becali jucătorilor de la FCSB, înaintea meciului cu PAOK

Gigi Becali a purtat discuţii cu jucătorii de la FCSB, în drumul spre Salonic, înainte de meciul cu PAOK, din grupa Europa League.

Reclamă

Am vorbit cu fiecare în parte, i-am luat pe rând, stânga dreapta, jucătorii. Nu trebuia? (ceartă) Ca să știe de frică. Le-am zis la fiecare, singurul căruia i-am zis. Șut, nu am ce să spun. Radunovic nu am ce să-ți spun, Lixandru nu am ce să-ți spun. Nu au, nu greșesc.

Ăilalți.. lui Baba i-am zis, băi, crezi că am nevoie de floricele la mijlocul terenului?. Malcom la fel. I-am zis și lui Olaru, bă, tu ești mare fotbalist, dar nu ești atât de mare încât să primești mingea în centru.

Nici Olaru, verticalizarea aia acolo, sau dacă o primești, o dai în stânga dreapta, o dai în tușă, chiar dacă o dai la adversar. Nu ai voie să pierzi mingea în centru. Acolo primesc mingea jucători de 100 de milioane, de două sute de milioane. Ca să primească mingea cu spatele în centru”, a spus Becali, la sosirea în Salonic.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:13

Daniel Pancu, dezvăluirea serii după victoria Rapidului! Ce i-a putut spune De Rossi: „Nu pot să cred”

23:11

Alex Dobre, gest halucinant după ce a înscris în poarta Petrolului! Cum a explicat momentul de după marcarea golului

22:58

Alex Dobre știe unde s-a făcut diferența în Petrolul – Rapid 0-2: „Noi am fost echipa cu energie”

22:53

„Oribil” Cristi Manea le-a mulţumit tuturor, la primul meci după 4 luni de absenţă: „Nu m-au lăsat să sufăr”

22:48

Olimpiu Moruțan, descătușat după gol și assist cu Petrolul: „Aveam de muncă mult ca să îmi revin”

22:27

Petrolul – Rapid 0-2. Victorie clară pentru giuleșteni în ”Primvs Derby”

1 Veste tragică despre Ion Crăciunescu. Mitică Dragomir: „Păcat!” Ce s-a aflat acum despre boala care l-a lovit 2 Semnează cu FCSB! Gigi Becali a anunţat mutarea: „E fotbalist” 3 Marius Șumudică, lovit din plin înaintea derby-ului cu FCSB: a reziliat unilateral contractul cu CFR Cluj 4 Lovitură de teatru: Liverpool a lansat o ofertă de 58 de milioane pentru înlocuitorul lui Salah! Răspunsul a venit imediat 5 UPDATEPrimul jucător pe care Mihai Rotaru îl transferă. Meciul cu Ararat este ultimul pentru vedeta Craiovei 6 Tottenham și Manchester City, acord pentru un transfer istoric: 100 de milioane de euro
Citește și