Închide meniul

Ce au scris maghiarii după victoria incredibilă obţinută de Corvinul pe terenul lui Paksi: “A furat de oricâte ori a putut”

Alex Masgras Publicat: 11 iulie 2024, 22:53

Comentarii
Ce au scris maghiarii după victoria incredibilă obţinută de Corvinul pe terenul lui Paksi: A furat de oricâte ori a putut

Corvinul Hunedoara / Profimedia

Iată ce au scris maghiarii după victoria incredibilă obţinută de Corvinul pe terenul lui Paksi. Câştigătoarea Cupei României s-a impus fără drept de apel în prima manşă a turului 1 preliminar din Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa lui Florin Maxim s-a impus cu 4-0, la capătul unui meci de vis pentru hunedoreni.

Ce au scris maghiarii după victoria incredibilă obţinută de Corvinul pe terenul lui Paksi: “A furat de oricâte ori a putut”

Imediat după victoria de excepţie a celor de la Corvinul Hunedoara, presa din Ungaria a reacţionat: “Şoc! Corvinul Hunedoara a câştigat cu o diferenţă de 4 goluri”, au titrat cei de la nemzetisport.hu, după care au acuzat arbitrajul norvegianului Aslan Muhammad Usman.

Ungurii au acuzat cartonaşul roşu pe care Balint Szabo l-a văzut după consultarea VAR, pentru o intrare dură asupra lui Hrezdac. Jucătorul celor de la Corvinul Hunedoara nu a mai putut continua partida:

“Corvinul a furat ori de câte ori a putut, Aslam Muhammad Usman, arbitru norvegian cu experiență, s-a dovedit a fi partener în asta, dar să nu fim nedrepți, Paksi a fost la ani lumină de cea mai bună formă a sa.

Reclamă
Reclamă

Pentru că cei de la Corvinul au înscris golurile 3 şi 4, putem spune cu certitudine că ei vor merge mai departe. Cireaşa de pe tort a fost în prelungiri, atunci când arbitrul a dictat penalty pentru Paksi, dar după consultarea VAR, a decis să dicteze lovitură liberă”, a mai scris presa din Ungaria.

Dominik Szoboszlai, spectator de lux la Paksi FC – Corvinul Hunedoara

Dominik Szoboszlai a fost spectator de lux la Paksi FC – Corvinul Hunedoara, în prima manşă a turului 1 preliminar din Europa League.

Starul celor de la Liverpool a venit să urmărească duelul conaţionalilor săi de pe arena Fehervari, la aproximativ o oră şi jumătate de capitala Budapesta.

Reclamă

Dominik Szoboszlai joacă la Liverpool din vara anului trecut, iar „cormoranii” au plătit 70 de milioane de euro pentru transferul său de la Leipzig. În prezent, el este cotat la 75 de milioande de euro, potrivit transfermarkt.com.

Sezonul trecut, el a evoluat în 45 de meciuri în toate competiţiile pentru Liverpool, reuşind să înscrie 7 goluri şi să ofere 4 pase de gol.

Căpitan al naţionalei Ungariei, starul lui Liverpool a fost integralist în toate cele trei meciuri din faza grupelor şi a pasat decisiv în înfrângerea cu Elveţia, scor 1-3.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:27
Elena Rybakina a câştigat Turneul Campioanelor! Victorie de senzaţie, în două seturi, cu liderul WTA
20:25
Zeljko Kopic pune presiune şi după 4-0 cu Csikszereda: “Sunt momente în care putem să fim mai buni”
20:25
LIVE VIDEOCalificările Marelui Premiu al Braziliei, ACUM pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY. Verstappen, OUT din Q1
20:13
Alex Musi l-a contrazis pe Robert Ilyeş, după ce antrenorul lui Csikszereda a făcut praf arbitrajul!
20:09
Cătălin Cîrjan ştie de ce Mircea Lucescu nu-l cheamă la naţionala României: “În ultimele trei meciuri…”
19:56
Rapid – FC Argeș LIVE TEXT (ora 20.30). Ce surprize sunt în echipele de start
1 FotoClipe emoţionante la înmormântarea lui Emeric Ienei. Ce a făcut nepoata fostului antrenor 2 Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape 3 Dinamo, dată în judecată! Procesul pornit de la un nume de legendă al “câinilor roșii” 4 “Război civil” în vestiarul lui Rayo. Andrei Rațiu, luat la întrebări după o ședință de urgență 5 Mesajul direct al lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram, după Rapid Viena – Craiova 0-1 6 Costel Gâlcă, vești proaste înaintea meciului cu FC Argeș: „Nu poate reveni”
Citește și